Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-09-2018, 13:43   #28
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
I spory nacisk jest na stopniowym odczłowieczaniu.

Jak Amon wspomniał, pozbycie się głodu wiąże się z zabiciem człowieka.

Owszem, stajesz się silniejszym wampirem (wzrost blood potence) to do twojej standardowej kości Rouse Check dochodzą kolejne kości. I już takiego Checka robisz dwiema czy nawet trzema koścmi. Czyli realnie jedynie 12,5% na to, że użycie dyscypliny, leczenie, czy pobudka doda Ci kość głodu. Ale im większy blood potence, tym więcej trzeba pić... zwierzęta nie usuwają głodu. A żeby zejść poniżej 3 kości głodu trzeba już zabić człowieka. Wtedy spada humanity. A razem z nim dostaje się kary do interakcji socjalnych z mortalami.

W mechanice czuje się, że wampir jest bestią. I od gracza zależy, czy będzie słabym wampirem związanym z ludźmi i walczącym z głodem..., czy potężną bestią, która z ludźmi ma tyle wspólnego co z przekąskami w lodówce.

Mechanika człowieczeństwa też jest bardzo ciekawa. Masz np. Swoje kredo, które sam ustalasz. Np. „Moja rodzina musi być zdala od tego”. I załóżmy, że rozbijasz głowę kogoś, kto chciał powiedzieć Twojemu bratu, że jesteś wampirem. Owszem, przychodzi tymczasowa kara na humanity, ale jest ona dużo mniejsza niż gdybyś tak o kogoś zamordował bez powodu.

Serio, dawno mechanika jakiegoś systemu mnie nie nakręcała tak bardzo do gry.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem