Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2018, 18:50   #157
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Lea popatrzyła na Zorena smutno.
- Zorenie myślałam, iż wiecie już o mnie wszystko. - rozpoczęła dziewczyna.
- Widzieliście mnie poniżoną, obnażoną, przez łowców niewolników. Co może jeszcze sami chcecie mnie powalić na ziemię, rozkrzyżować nogi i sprawdzić, czy faktycznie jestem dziewicą, jak zachwalał handlarz. - z złością i ogniem, przemówiła, a głos jej jakby rozbrzmiewał w głowach towarzyszy. Cień rzucany przez dziewczynkę wyglądał jak ryczący niedźwiedź stojący na tylnich łapach.

Zakryła oczy dłonią, chwilę się uspokajała. Potem spokojnie już kontynuowała.
- Owszem może nie wszyscy z obecnych wiedzą o mnie wszystko. Zazo jestem Lea Sand. Assimar, czyli któryś z moich przodków był niebianinem. Po nim odziedziczyłam pewne cechy, które mam od urodzenia. Potrafię dzięki temu przywołać na chwilę zwierzęta. Potrafię wywołać świetlistą aureolę wokół głowy. - przy słowach dziewczyny pojawiła się wokół jej głowy świetlista aureola.
- Mój cień jakby żył własnym życiem i nie zawsze mnie przypomina, a raczej przypomina niebiania oraz zwierzęta. Mam słodki zapach oraz głos, który jakby rozbrzmiewał w Waszych głowach, o czym zapominają przebywający ze mną. Nie potrafię jednak czytać w myślach. Mój zapach jest słodki, mi przypomina zapach rozgrzanych letnim słońcem jabłek. Potrafię leczyć, jestem też akuszerką, znam się na ziołach i alchemii, potrafię stworzyć zarówno leki jak i trucizny. W tych zdolnościach byłam szkolona przez moją babkę Ellisę. Umarła trzy lata temu na wiosnę. Potrafię tresować zwierzęta. Jestem też kapłanką Lurue, wyszkoliła mnie kapłanka Lurue, Assenesssa, jednorożec. Przez cztery lata uczyła mnie, zaczęła jeszcze przed śmiercią babki. Spotykaliśmy się za miastem. Po przodkach ma ten pancerz napierśnik z skóry błękitnego smoka. Nie znam imienia mojego niebiańskiego przodka. Nie mam żadnych tajemnic, o których bym wiedziała, lecz możecie pytać. Może chcecie sprawdzić co o mnie mówił handlarz? - zapytała z krzywym ironicznym uśmiechem.
- Mam też połowę udziałów w Starym Zajeździe i wszystkiego co leży na jego terenie. Czterdzieści od stu udziałów należy do Tanisa i Amberlie. Dziesiąta część należny do innych moich towarzyszy, czyli do ciebie Zazo do Zorena oraz do Anathema.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 10-09-2018 o 19:03.
Cedryk jest offline