Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-09-2018, 20:45   #34
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Unhappy

Cytat:
Napisał archiwumX Zobacz post
Chyba żartujesz... Już przeskok 3.5 do Pathfindera dramatycznie zmienia BG.
Bo Pathfinder to nie D&D, dlatego nie wspominałem o nim w żadnej mojej wypowiedzi.

A tak serio to myślę, że naprawdę przesadzasz. Jeśli tak by było, to tym bardziej nie miałbym chęci przymierzać się do prowadzenia w grze, która jest nieszczególnie kompatybilna z innymi edycjami. Po co miałbym to czytać? Na chłopski rozum chyba po to naprodukowali tyle podręczników, żeby dało się w tym stworzyć każdą postać i poprowadzić wszystko, a nawet więcej niż w poprzednich edycjach, a nie dla kolorowych okładek. Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu...

Bo dla porównania przeskok między piątką a edycjami od TSR-u lub retroklonami powinien być niewiele odczuwalny. A że trójka według niektórych rozkminiaczy została oparta o liczby brane żywcem ze starych modułów, to i tutaj bym nie przesadzał i z piątki na trójkę czy trójki na piątkę będzie naprawdę klawo. Wystarczy, że przy ewentualnej konwersji skupimy się na przenoszeniu pomysłu na postać, a nie optymalizacji i fajerwerkach, bo nagle możemy dokoksić, a MP nie będzie fetyszyzować podręcznikowego balansu tylko dopasuje grę na miarę takich postaci.

A jeśli i to nie pomoże, cóż, z tych trzynastu chętnych na D&D da się zrobić jeszcze jedną jak nie dwie shared campaign. Pw będę rozsyłać bez względu na preferencje, ale wszystkim przecież nie dogodzę, a póki co nikt nie wyłożył konkretu, który byłby mnie skłonny przekonać do zmiany mojej decyzji, tj. co i kto poprowadzi jak ja poprowadzę trójkę. Więc organizujcie się póki jest w ludzie chęć do gry.

Cytat:
Napisał Aiko Zobacz post
myślę, ze lepiej zdecydować się na jedną edycję
Też jestem za tym jako MP, ale jako ewentualny gracz jestem na tyle elastyczny, że zagrałbym w każdą edycję.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 11-09-2018 o 21:03.
Lord Cluttermonkey jest offline