Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2018, 13:51   #54
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
@Krakov, pełna zgoda, że póki nie będzie oficjalnych info, to wszelkie wycieki można odpuścić. Pod warunkiem, że to nie jest celowy "test the water" ze strony Netflixa, jak pisałem wyżej. W takim przypadku brak gównoburzy byłby dla producenta sygnałem, że to przejdzie bez problemu. Można się śmiać z takich żywiołowych reakcji na zwykłą plotkę, ale brak reakcji na taką socjotechniczną zagrywkę to dla fandomu przeciwnego (mocno generalizując) takiej zabawie kolorami, to jednak strzał w stopę.

Paradoksalnie Ciri-BAME jak najbardziej ma prawo się bronić. Ciri jest tylko w połowie Nordlingiem, a przecież Emhyr to Nilfgardczyk. Południowe Imperium jako kraj multietniczny, w którym i warstwa władz jest kolorowa? Ja nie widzę problemu w zakresie konstrukcji logicznej.

Problem lezy gdzie indziej. W tym, co jako pierwszy zauważył bodaj traveller, że to moda wciskania BAME'u na siłę. Saga o Wieśku wyszła z naszej kultury literackiej wschodnioeuropejskiej, gdzie BAME nie ma miejsca. Zostało to poparte epickimi produkcjami RED-ów. I nagle zaczyna się akcja (plotki, czy nie) oparta na parytetach czy 'kwotach' etnicznych w obsadzie, bo taka moda, taka promowana holyłucka poprawność. Jakoś w adaptacjach Tolkiena (gdzie główni bohaterowie również rozumieni byli biało), nie wpadło nikomu do głowy robić ciemnoskórego Boromira, czy Legolasę-azjatę.
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 12-09-2018 o 13:57.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem