Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2007, 17:07   #11
Skin_Poznań
 
Reputacja: 1 Skin_Poznań ma wyłączoną reputację
Artykuł fajny choć na moje zdanie za mało konkretny. Generalnie napisałem to samo.A co do krótkiego snu czy letargu to pomysł jest stary jednak różni ludzie różnie go interpretują ja widzę to tak:
Elfy są mezomorfikami(Jeśli chodzi z strony biologicznej Typ mezomorficzny wykazuje silną potrzebę żywiołowej aktywności oraz pragnienie dominacji nad otoczeniem. Ludzie należący do tego typu są wielkimi przywódcami i zdobywcami, z pasją podejmują ogromne wyzwania i pokonują trudne przeszkody, szczególnie związane z wysiłkiem fizycznym. Są muskularni i dynamiczni, już jako dzieci charakteryzują się pewnością siebie i przedsiębiorczością, niekiedy bywają agresywni. Mezomorfikom często brak głębokości spojrzenia w siebie, zdecydowanie też preferują dostosowywanie się do obowiązujących kanonów i sprawdzonych przez czas sposobów działania. Rzadko zmieniają poglądy i wyznawane ideały.) tyle ,że daleko daleko bardziej posuniętymi, w takim stopniu ,że regenerują im się wszystkie tkanki w sposób błyskawiczny.Stąd też jeżeli nie nastąpi naprawdę poważne uszkodzenie ciała(elf regeneruje swoje tkanki w tempie kilkudziesięciokrotnie szybszym od człowieka) bądź organizm nie natknie się na wcześniej nie spotykaną chorobę będzie trwał wiecznie.Ma to swoje plusy jak i minusy ponieważ ten niesamowicie szybki metabolizm wymaga sporych dawek energii tak więc Elf musi spożyć o wiele więcej jedzenia niż przeciętny człowiek,kilkukrotnie więcej.
To tak ogólnikiem ,natomiast jest jedna niespójność w tej teorii Mianowicie jak pisał już wcześniej malleusbellum w takim wypadku Elf powinien rosnąć przez całe życie.Niby da się to zrealizować jednak musiałyby być to przyrosty nieadekwatne do metabolizmu takiego czegoś Zakładam ,że byłyby to przyrosty rzędu 0,5/1 mm na rok po płciowym dojrzeniu osobnika(według mnie następuje to zaledwie kilka lat po zwykłej jednostce ludzkiej czyli w wieku ok.20 lat). Może zająłem się tą kwestią od du...y strony ale tak widzę to ja Komentujcie do woli
Pozdrawiam tej.
 
Skin_Poznań jest offline