Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-09-2018, 08:57   #420
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Attack on Titan+OVA

Czyli spidermanem ty, spidermanem ja.
Reklamowane jako znakomity shounen i wiecie co? Reklama czasem się sprawdza.
Ostatniej enklawie ludzkości zagrażają tytani. Skojarzenia z atakiem na Olimp jak najbardziej uzasadnione. Tytani atakują po stuletniej przerwie gdy pojawiają się wyjątkowi przedstawiciele tego gatunku, zdolni zniszczyć mury wokół miasta.
Najeźdźcy dostają się do miasta, ginie matka głównego bohatera. I nawet żołnierze nie są w stanie...
Ano właśnie. Protagonista i dwójka jego przyjaciół zapisują się na szkolenie wojskowe. Wojsko walczy z tytanami wykorzystując tzw. sprzęt do trójwymiarowego manewru pozwalający na błyskawiczne przemieszczanie się i ataki w przelocie. Albowiem tytani mają tylko jeden słaby punkt, na karku. Cios w kark zabija ich natychmiast. Ale, jak się pewnie domyślacie, nie tak łatwo w niego trafić.
Do teraz nie rozumiem czemu, skoro żołnierze mają broń palną, nie wykorzystać jej do zabijania tytanów. No ale, rewelacyjnie sceny walki wręcz, nie zostały by nakręcone. To mogę zrozumieć.
Jeszcze słówko o bohaterach. Paradoksalnie główny protago, Eren, jest mało sympatyczny. Młodociany narwaniec, jakich wielu w shounenach, opanowany żądzą zemsty na tytanach. Ok, ale i tak wole zdystansowaną Mikasę i spokojnego Armina. Gdyby nie oni, Eren zginąłby kilkakrotnie.
I pytanie za sto punktów. Kto z żołnierzy jest sprzymierzeńcem tytanów? No kto? Wiem, ale nie powiem.
Ogólnie, mamy dużo scen walki (świetnie nakręconych), całkiem sporo interakcji, głównie między rekrutami 104 - go oddziału i sporo dramatu. Aha, szczególnie wrażliwym odradzam oglądanie tej serii. Ulubionym sportem tytanów jest pożeranie ludzi. A bohaterowie nie raz i nie dwa widzą śmierć swych towarzyszy. To nie naruciak.
Do tego OVA, trochę nowego info o tytanach, trochę komedii, ale w porównaniu z serią, najwyżej niezłe.
Btw, świetna grafika i animacja, zdaje się, że już o tym wspomniałem. Muzyka? Przepraszam, ale mnie słoń nadepnął na ucho. Poza motywem z openingu nic nie pamiętam.
Ocena - seria, 8,5/10. OVA - 7,5/10.
Serię wydano w 2013-tym. Od tego czasu powstały jeszcze dwa seriale. Obejrzę, acz nie teraz.
Oglądać proszę.

Cheers
 
Jaśmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem