Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-10-2018, 08:47   #422
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Megalo Box

Czyli ciemna strona sportu.
Anime wzorowane na starym hicie Ashita no Joe, czyli boks, te sprawy.
Protagonista zwany Bezdomnym Psem bierze udział w ustawianych walkach za pieniądze. Wiecie o co mi chodzi, trener mówi mu :" Podkładasz się w piątej rundzie", i nasz heros właśnie tak czyni.
I z tego ma grosz. Cóż, żadna praca nie hańbi.
Na drugim biegunie występują zawodowi bokserzy walczący w tak zwanym Megalo Boxie, najwyższej klasy profesjonalnych walkach.
Największym mistrzem boksu jest niejaki Yuri, bokser doskonały, największy Champion firmy Shirato, zajmującej się organizowaniem gali Megalonii. Ostatecznym celem naszego bohatera jest awans do finału Megalonii, w której to zmierzy się czterech najlepszych pięściarzy na świecie. Zanim jednak tak się stanie Junk Dog, ma 3 miesiące na awans na sam szczyt zawodowego rankingu bokserskiego. Tak zaczyna się seria.
Nie ma tu mowy o syndromie Rockyego. Wiecie o co mi chodzi, pięściarze obijają sobie japy, a o takim wynalazku jak garda nawet nie słyszeli. W serii mamy za to znakomicie zrealizowane sekwencje pojedynków bokserskich.
Innymi słowy grafika jest znakomita, bohaterowie krwawią, pełen realizm. Od razu mówię że to nie jest serial dla dzieci.
Co ciekawe główny bohater nie spodobał mi się tak bardzo jak jego trener. Nanbu Gansaku jest świetnym facetem, jeśli nasz pięściarz jest bezdomnym psem to Nanbu san jest starym psem ulicy. Twardy facet, pasjonat boksu, dla swojego podopiecznego gotów do najwyższych poświęceń.
Co ciekawe praktycznie rzecz biorąc w tej serii nie ma czarnych charakterów.
Opening niezły, za to ending świetny. Muzyka wpada w ucho.
Ocena 8/10, świetna rozrywka.

Cheers
 
Jaśmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem