Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2018, 01:38   #423
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Piano no Mori

Kolejna historia o muzyce na Netflixie i znów mamy pianino. Po raz kolejny historia będzie wzruszająca i prześmieszna a muzyka przepiękna. Jeżeli chodzi o anime jestem na drugim odcinku ale mangę przeczytałem do rozdziałów początkowych konkursu Chopinowskiego i mogę wam powiedzieć że wszystko wskazuję na to że tym razem będą trzymać się historii z mangi a warto bo historia ta jest piękna i warto się z nią zapoznać.

Manga skończyła się w 2005 roku o czym nie wiedziałem więc w przeciwieństwie do poprzedniego anime które ta seria miała tym razem czeka nas satysfakcjonujące zakończenie.

Jedyną wadą jaką widzę jest koszmarne CGI wyciągnięte z lat 90tych które netflix kocha używać w swoich anime żeby oszczędzić na animacji. Jak użyli go z zaskoczenia w pierwszym odcinku to parsknąłem śmiechem i trochę to zepsuło klimat. Większość scen jest jednak ślicznie rysowana a cała reszta niweluje moim zdaniem tą drobną wadę. Próbują chyba poprzez to CGI naśladować przepiękny malowany styl Pani Makoto Isshiki ale im nie wyszło

Gorąco polcam wam to anime w ramach ciekawostki autorce naprawdę ślicznie się udało oddać specyficzną fizjonomie polaków i piękno Starego Miasta mam nadzieje że uda im się to oddać w anime. Starają się ale jeżeli będziecie mieli okazje warto też zobaczyć mangę.

Anime ma tą przewagę że tu od razu słyszymy muzykę i nie trzeba jej wyszukiwać na YT jak to robiłem podczas czytania można się też dużo dowiedzieć o muzyce poważnej.

Wybaczcie że ta recenzja wyszła tak chaotycznie ale powróciły do mnie emocje związane z tą serią. Mam nadzieje że mimo mało składnej recenzji zachęciłem was do sięgnięcia po ten tytuł
 
Brilchan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem