Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2007, 12:12   #11
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Zakładając ten temat myślałem bardziej nad czymś w rodzaju cyklu SOS, który pojawiał się w gwiezdnym piracie. Właśnie sam jestem osobiście w takiej sytuacji, gdy wszystko było i do tego ukazane na wszystkie sposoby. Sam dam tu krótki pomysł na przygodę a właściwie na przerywnik do Warhammera ale właściwie da radę go dopasować do większości systemów.

Wstęp: Gracze przybywają do małej mieściny w której giną ludzie. Miasto nie jest duże. Przez ostatni tydzień ginęli ludzie: syn karczmarza został rozwłóczony w okolicy zejścia do kanałów, pręty w kracie są naruszone, dwóch strażników podczas patrolu w okolicy kraty zostali napadnięci, jeden zginą a drugi znikną. Burmistrz miasta wyznaczył nagrodę za dopadnięcie bestii.
Rozwinięcie: Oprócz bohaterów do miasta przybywają dwie grupy najemników. Pierwsza to trójka ludzi i elf a druga to trójka krasnoludów. Gracze mogą się do nich przyłączyć i razem zejść do kanałów. W kanałach oprócz walki z potworem (ja umieściłem tam zeugla ale można cokolwiek innego) będzie trzeba uważać na drugą grupę.
Zakończenie: Oprócz walki w kanałach, polowania na drugą grupę (polecam, żeby część graczy była w jednej a część w drugiej) będzie trzeba też uważać na pewną kobietę. Najemniczka, która zejdzie do kanałów z pierwszą grupą ma rozdwojenie jaźni. Czasem jej odbija ale zwykle wtedy nie zabija. Podczas penetrowania kanałów pokłóci się z którymś ze swoich kolegów i ucieknie. Na domiar złego ma amulet nie widzialności.

Taka miła odskocznia od intryg.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem