Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2007, 12:52   #60
Skin_Poznań
 
Reputacja: 1 Skin_Poznań ma wyłączoną reputację
Komuś wreszcie się chciało napisać coś długiego i z sensem
Skracając bo ja nie mam cierpliwości pisać takiego elaboratu :
Stary WoD i to każdy z systemów byłby dobry jeśli pisałaby go jedna osoba a nie 30 i każda z inną wizją,gdyby nie wyszło gazyliard dodatków który każdy mówi co innego na jedną sprawę(w dodatku crossovery mówię jeszcze co innego ) .Wtedy miałoby to sens i to każdy z systemów(wliczając nawet Changelinga).Niestety tak nie jest. Nowy WoD z początku podobał mi się bardziej ponieważ inaczej spojrzano na świat :
- nie było przedpotopowców w V.
- nie było absurdalnej walki ze żmijem tylko współzawodnictwo z innymi watahami/Uratha w W
-Mag pozostał ciekawy jak był wcześniej :P
Ale teraz przejrzałem ile wyszło dodatków i znowu każdy swoją rzepkę skrobie i powstał totalny chaos i nic już na 100% nie można stwierdzić jeśli chodzi i wydarzenia na skalę NWoD ponieważ w każdym settingu piszą co innego(old fashioned way czy jakoś tak :P ).
Podsumowując wypociny to :
Stary WoD pójdzie w zapomnienie z powodu nonsensownej ilości zaprzeczających sobie dodatków , masy "true mrocznych gotyckich ubranych na czarno ekspertów" którzy odrzucają od siebie zachowaniem i protekcjonalnym podejściem do młodszych którzy grają w jakieś" DeDeki" czy "łorhamera" i nie wiedzą co to klimat a także kiepskiej reklamy która to jest o niebo lepsza w NWoD i gdzie ciągle wychodzi więcej ładnie wydanych kolorowych książek.
Pozdrowiam tej !
(i nie śmiejcie sie ze mnie :P)
 
Skin_Poznań jest offline