Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2018, 21:00   #1
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
X-COM - rekrutacja dodatkowa

Siemka



Ogólniki



- Prowadzę i gram z chłopakami w sesję X-COM. A dokładniej tą sesję: http://lastinn.info/sesje-rpg-scienc...947-x-com.html

- Z przyczyn różnych dwóch Graczy nam się wykruszyło zostało nas w zestawie aktywnych Graczy 1+2. Całkiem przyjemny zestaw ale właściwie znalazło by się i miejsce dla jeszcze 1-2 osób. A akurat w grze jest świeżo po pierwszej misji więc jest ładny fabularny moment aby jak miał ktoś nowy do gry dojść to by doszedł.

- Gracze wcielają się w agentów X-COM, tych samych co są w PC-towej wersji o tym samym tytule z ostatnich lat. Zwłaszcza fabularnie bazujemy na "X-COM 2" bo już jest po inwazji kosmitów na Ziemię i X-COM dosłownie jest organizacją tajną i partyzancką. A kosmici i sprzymierzeni z nimi siły rządowe są dominującą siłą na tej planecie. Fabularnie jest początek roku 2037 kilka miesięcy przed 20-leciem Przybycia/Inwazji kosmitów na Ziemię.

- Gra to takie trochę pomieszanie klimatów z X-COMów, Cyberpunka, niezbyt odległego sf i jakichś postapo. Tak to wygląda na moje oko.

- Nie narzucam roli czy profesji BG. Ale patrząc po KP które doszły do mnie do tej pory to Gracze robili sobie zwykle szefa kilkuosobowej, specjalistycznej komórki X-COM. Z aktywnych BG mamy w tej chwili Japończyka Lawa - szefa skanerów/informatyków i Franka - szefa działu produkcji lekkiej (rusznikarz). Po pozostałych Graczach zostały obsadzone komórki biolabu i zbrojna. Więc albo ktoś przejąłby tych exBG i ich zespoły albo (wolałbym) obsadził swoim zespołem jakąś komórkę bazy dotąd nie braną na tapetę. Generalnie jeśli ktoś da znać kim miałby ochotę zagrać to ja dam znać pod co by to pasowało


---



Technikalia


- Co do technikaliów to mecha jest autorskim systemem i głównie ja z niej korzystam aby sprawdzić czy coś się udało czy nie, obliczyć obrażenia itd. Dla Gracza zwykle mecha kończy się na stworzeniu i podesłaniu KP. No chyba, że ktoś jest zainteresowany czymś jeszcze no to oczywiście nie zabraniam. Każdy z Graczy dał radę sobie zrobić postać samodzielnie więc chyba jest to jakoś zjadliwe do zrobienia. Ale jeśli ktoś miałby jakieś pytania czy wątpliwości śmiało można pytać albo i podesłać nie całkiem skończoną KP to podumamy jak to dokończyć by miało ręcę i nogi

- Z terminami preferuję rytm 1-tygodniowy. Gdzie ja zwykle pt - nd odpisuję swoje tury a Gracze w dni robocze. Sesja jest bec doc więc jest zwykle ok 5 dni na zmajstrowanie posta. Jeśli coś jest niejasne w moim poście czy omówieniach no to zawsze można mnie zapytać czy w komentach czy na pw czy jeszcze jakoś inaczej.

- Tu podaję link do docowej ściągi z mechy: https://docs.google.com/document/d/1...bJzuJMo74/edit

- W tym doc jest jakieś 80 stron i nie wymagam ich wkuwać na pamięć. Podaje je dla orientacji ktoś chce niech rzuci okiem, ktoś chce niech studiuje z lupą w ręku. Ale na tych zasadach toczy się sesja. Ponieważ to pierwsza "skórka" parchowej mechy dlatego co jakiś czas pojawiają się tam różne aktualizacje bo albo okazuje się, że coś się może przydać jeszcze albo jest potrzebna jakaś poprawka więc tak naprawdę ta ściąga się nadal współtworzy w miarę rozwoju sesji

- Ogólnie zaś, zasady i tworzenia postaci i inne są te same jak w poprzedniej rekrucie więc podam tylko do niej linka: http://lastinn.info/archiwum-rekruta...914-x-com.html (X-COM)



---

- Co do terminu tej rekruty powiedzmy, że naśliczniej by było jakby ktoś wyrobił się z KP do przyszłego piątku (02.XI) co by ślicznie zgrywało się pewnie z końcem tury. Czyli tydzień na zmajstrowanie KP. Ale w razie potrzeby można piątku 09.XI by nie było tak na wariata. Gdyby poza tym terminem ktoś był zainteresowany wcieleniem się w partyzanta X-COM w tej sesji no to już zapraszam do mnie na pw.


- Jeśli coś niejasne, ktoś chciałby coś się wypowiedzieć czy miał jakieś pytania no to pytać śmiało
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline