Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-10-2018, 18:03   #30
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
-Nie wiem który raz mnie ratujesz, dziękuję - powiedział Marius do przyjaciela. - 10 koron jak najbardziej, to nie temat do oszczędzania. Zamówiłbym również Twoją opinię, za godziwe wynagrodzenie rzecz jasna. Spróbuję znaleźć część tych rozporządzeń w ratuszu. Jak tylko będzie gotowa, podeślij mi ją. - z niekłamaną wdzięcznością uściskał rękę przedsiębiorczego skryby na pożegnanie.

Marius z niechęcią opuścił gościnne progi skryptorium, kierując się do ratusza. Oprócz rozporządzeń, chciał dowiedzieć się czegoś nowego o spodziewanych renegocjacjach kontraktu.

Po drodze, mijając stragan Karla "Kajzerki" z halflińskiego rodu Burczybrzuchów, kupił od niego po jajku na twardo i po jabłku dla siebie i Dużego. Sprawy bieżące sprawiły, że obiad trzeba było zjeść w ruchu. Niziołek był wyraźnie zawiedziony - Marius, kiedy tylko mógł, zatrzymywał się posłuchać co też Kajzerce udało się przypadkiem usłyszeć, przy tej okazji płacąc z górką za zamówienie w formie podziękowań, jeżeli informacja była użyteczna. Tym razem nie miał na to czasu.
 
Reinhard jest offline