Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-10-2018, 23:09   #201
shewa92
Kowal-Rebeliant
 
shewa92's Avatar
 
Reputacja: 1 shewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputację
-No! Przynajmniej nic nas nie zjadło!- Diablę podsumowało odbicie się od klamki. Wybór może nie należał do najlepszych, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe przygody, należało się cieszyć z tej odmiany.
Anathem nie wiadomo czemu, był pełen optymizmu i wiedział, że ze wszystkim sobie jakoś poradzą.

Do "okrągłej komnaty", jak nazywał w myślach salę że szkieletami, wracał z uśmiechem na twarzy i od czasu do czasu wesoło machał ogonem. Otworzyli kolejne drzwi i niespodzianka! Znowu pusta sala i znowu nic nie chciało ich pożreć. Stanęły przed nimi dwa wybory. Iść na północ, czy na południe. Można się było domyślać, że drugi wybór skierowałby ich znowu w kierunku sali, z której dopiero wrócili, ale Mnich był pewny, że nie było tam drzwi prowadzących na północ.
- Wybór drzwi zależy od tego co chcemy osiągnąć. - jak tylko usłyszał swoje słowa to sam się skrzywił - Wybacz Mornie, to nie miało zabrzmieć tak jak zabrzmiało. Czasem nieświadomie mówię jak mój mistrz, a szczerze nie cierpiałem jego odpowiedzi bez odpowiedzi. Chodzi mi o to, że idąc na południe, nie zajdziemy daleko. Jedno, może dwa pomieszczenia, chyba że droga zakręci na zachód. - przerwał na chwilę, zastanawiając się - Jeżeli nie chcemy niczego zostawić za sobą to chyba powinniśmy zacząć od południa, natomiast jeśli chcemy iść od razu wgłąb fortecy to wtedy powinniśmy wybrać między zachodem i północą.

Anathem.przerwal wypowiedź i nie wyglądał jakby miał zamiar kontynuować. Po prostu nie miał zdania, ale chyba nie chciał zostawiać za sobą niezbadanego korytarza. Z opinią i wypowiedzią wstrzymał się jednak. Uznał, że będzie lepiej jeśli tym razem to pozostali zdecydują.
 

Ostatnio edytowane przez shewa92 : 29-10-2018 o 23:19.
shewa92 jest offline