WÄ…tek: Gothic RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2007, 23:31   #3
Ra6nar
 
Ra6nar's Avatar
 
Reputacja: 1 Ra6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znany
No właśnie, też mi się wydaje, że to dobry materiał pod system, nawet poczyniłem już pewne kroki z systemem, który będzie się po części do Gothica odwoływał. Otóż tworzę system, w którym gracze będą mogli wcielić się w...skazańców niewolniczo pracujących przy pracach nadzorowanych przez ludzi pracujących dla króla, np. przy wydobyciu rudy jak to było w Gothicu, bądź przy innej parszywej robocie. Ma to być w założeniu typowe from zero to hero. Z nędznych skazańców gracze będą mogli w hierarhii okrutnego świata skazańczego zachodzić coraz wyżej, aż w końcu wydrzeć się spod jarzma wrednych strażników. Jeśli chodzi o świat, to jest to powiedzmy sobie świat Gothica, aczkolwiek te jego tereny, na których nie dane nam było postawić stopy w żandej z trzech części gry, najpewniej będzie to jakas wyspa-kontynent. Jest to jednym słowem świat nieznanych dotąd terenów poza Myrthaną. A skoro tak, to spotkać się będzie można z nowym bestiariuszem i nowymi przygodami. Co do mechaniki to opracowałem już coś prostego i odpowiedniego (przynajmniej tak mi się wydaje) do sesji PBF. Opiera się jedynie na kości sześciościennej. System walk i awansów nie jest więc zbyt złożony. Co do charakterystyk i umiejętności bohatera jest tak, że statystyki: Siła, Zręczność, Mana można jak to było w Gothicu zwiększać u nauczycieli, podobnie jak można uczyć się u nich zdolności takich jak skórowanie zwierzyny, sporządzanie trunków, otwieranie zamków, kradzież kieszonkowa, itp. Cóż. Nie wiem co jeszcze napisać, jakkolwiek zachęcam do współpracy, jeśli ktoś wyraża ochotę. Jeśli kogoś to interesuje i ma jakieś pytania, to prosżę bardzo, postaram się na nie odpowiedzieć.
Pozdrawiam
p.s co do opisania mechaniki i świata to wszystko jest w drodze, jednak pierwszorzędną sprawą jest mechanika i ta ujrzy prędzej światło dzienne niż opis świata. Wersja testowa gotowa będzie niebawem, wtedy stworzę sesję na last inn co by przetestować ten system.
 
Ra6nar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem