Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2018, 23:19   #5
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
1 - Oba pierwsze Fallouty i Tactic znam jako tako. Ale na tym moja wiedza o F się kończy. Więc na klimat myślę, że bym ogarnął ale no na detale nie ma co liczyć z mojej strony.
Na detale nie liczę. Postacie graczy nie są omnipotentne i wcale nie muszą być erudytami, historykami i socjologami. Niemniej jednak podstawowe fakty z realiów i historii świata oraz NCR gracz musi ogarniać. Po to wrzuciłem timeline i resztę info.

Cytat:
2 - Co z tym SPECIAL? Jak mamy zrobić KP? Jest jakiś wzór KP czy co? Po ile mamy punktów? Na PC to chyba na atrybuty było 5x7=35+5 jeśli dobrze pamiętam. Mamy po tyle samo czy jakoś inaczej? Generalnie poza kompem nie miałem kontaktu ze SPECIAL więc nic o niej nie wiem tak do "papierowego" rozgrywania.
Tutaj oraz tutaj masz nieco info na ten temat. Nas interesuje S.P.E.C.I.A.L. z Fallout 2 + ew. nowe fanty z Fallout: Tactics. Generalnie, jako człowiek, postać ma 40 pkt. na Atrybuty. Max 10, min 1 w każdym. Na ich podstawie są potem wyliczane derywatywy (np. Rad Resistance) wg. wzorów. Opcjonalny Trait "Gifted" daje dodatkowe 7 punktów, po jednym na Atrybut (acz można je rozdysponować wg. woli - byle nie przekraczać liczby 10 lub mniej niż 1).

Cytat:
3 - Jak by się rozgrywało dialogi? Skille miały by jakieś znaczenie? Czy tylko gadka? Bo w F1 i F2 lubiłem grać gadaczami a w takim Tacticu no nawet skilla od gadki nie było.
Wyliczanie startowe Skilli, Skill Points i dalszy rozwój są upierdliwe, a rzuty podobnie. Używanie tychże w "twardej" grze mechanicznej w ramach PBF czy gdoca jest marnowaniem czasu, zabijaniem frajdy z gry i doprowadzi do znużenia tak graczy, jak i MG. Poprzestaniemy na przydzieleniu 3 Tagów do tych Skilli, w których postać czuje się naprawdę mocna. Jeśli przy Atrybutach został dokooptowany opcjonalny Trait "Gifted", to Skille są obcięte na starcie (-10%), a co level zgarnia się o 5 mniej Skill Points (boli).

Skill od gadki (Speech) wciąż jest. Z Tacticsa dorzucimy też prowadzenie pojazdów (Piloting).

Jako MG będę przykładał dużą wagę do tego, jak mechanokarta wygląda. Rzuty, testy itp. jeśli już będą, to tylko po mojej stronie i niejawne. Atrybuty, derywatywy, Traits, Perks i otagowane Skille będą mi w jasny sposób mówiły, kim jest postać, jakie są jej mocne i słabe strony.
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.
Micas jest offline