Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2018, 19:21   #33
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
- Panie – Erik ukłonił się, zamiatając piórem kapelusza podłogę w dwornym ukłonie - Jestem Erik von Witten, pan na Erlach i dziedzic Wittenhof, chorąży pierwszego kornetu w regimencie rajtarii jego miłości von Thurnbergera, z Averlandu – wyprostował się dumnie - Miło mi pana spotkać, panie Dintrans. Wybaczcie panie nasz lichy wygląd, ale burza gwałtowna dopadła nas w drodze, a po przeprawie przez góry od razu tu zaszliśmy, nie przebierając się jeszcze, prosto z kulbaki. W dodatku zwierzoludzi spotkaliśmy. Plugawe szczuroludzie w kaplicy się zalęgły, i uciekły w las a przez niepogodę i ciężki teren...uszli nam. - Erik streścił przygodę na szlaku i nie speszony, ciągnął dalej - Niech mi będzie wolno przedstawić ci, panie, resztę moich towarzyszy podróży. Pana Ryżego Marchwiowego już znasz, bo się i sam przedstawił. Ten to w dodatku jednego z plugawych szczuroludzi ubił. Panie Rowan i pani Elvira, obie wojaczką się parają. Pani Elvira panu Marchwiowemu w sukurs przyszła i razem szczuroludzia sprawili. I pan Manfred Oppen, uczony. No i pani Yll...która w wielce pochlebnych słowach o panu wypowiadała się, drogę nam wskazując wraz z braciszkiem Opem, który małomówny jest wielce – Erik lekko odkłaniał się, zgodnie z dworskim obyczajem w czasie przedstawiania każdego z towarzyszy podróży – Przybyliśmy tu, panie, jak się zapewne domyślasz przez ogłoszenie – Erik wyjaśnił, od razu przechodząc do rzeczy – Mam nadzieję, panie, że nie przeszkadzamy z tą wieczerzą? Nie chcielibyśmy uchybić bogom - odparł grzecznie rajtar
 
__________________
Iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma, ubi nulla nisi in armis spes est

Ostatnio edytowane przez Asmodian : 16-11-2018 o 19:25.
Asmodian jest offline