Wątek: Piraci
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-07-2007, 21:53   #27
Kolmyr
 
Kolmyr's Avatar
 
Reputacja: 1 Kolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetnyKolmyr jest po prostu świetny
Pod pokładem nie zastał nic ciekawego prycze załogi i załoga, marynarze pijący różne "rozweselające" trunki i grający w kości. Nie był szczególne senny zresztą w każdej chwili mogli zagnać go do roboty wyszedł więc na pokład. Pani bosman znalazła go i zaczęła wypytywać o doświadczenie.

-Dwa lata żeglowałem pod kapitanem Blackburrym na statku "Smoczy kieł" niestety kapitan mimo poczciwości zdziadział na starość i statek padł ofiarą piratów. Potem sam piraciłem na "Feldepoście" u Kubricka on z kolei był za młody i zbyt narwany... napadał brytyjskie statki co nie podobało się najwyraźniej jej królewskiej mości dlatego armia zatopiła statek... W tym zawodzie często zmienia się zawód... Znam się na żegludze... najczęściej robiłem w bocianim gnieździe choć znam się też na nawigacji, pomagałem sternikowi na jednym z okrętów.--odpowiedział w skrócie.

Uznawszy że to jej wystarczy odszedł na bok aby poczęstować się Grogiem. Trunek rozgrzewał choć nie smakował jak dla niego najlepiej. Gustował w bardziej wykwintnych trunkach ale cóż poradzić. Nie narzekał, w końcu był szczęśliwy. Może, statek i widmo przygody majaczące na horyzoncie. Tego potrzebował po zdecydowanie zbyt długim czasie na lądzie. Stał przy burcie i patrzył na falę załamujące się o konstrukcję statku. Ich szum zawsze wprawiał go w dobry nastrój. Zerknął w kierunku Pani bosman. Stała przy niej jej bliźniaczka. Gdy zwróciła ku niemu wzrok uśmiechnął się do niej i wzniósł lekko kubek z Grogiem jakby do toastu za jej zdrowie.
 
__________________
To była dłuuuga przerwa... przepraszam wszystkich i ogłaszam oficjalnie... wróciłem !!!
Kolmyr jest offline