Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2018, 09:42   #37
WielkiTkacz
 
WielkiTkacz's Avatar
 
Reputacja: 1 WielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputacjęWielkiTkacz ma wspaniałą reputację
- Doskonale. Wasze umiejętności znajdą swoje zastosowanie w wyprawie z całą pewnością. Pozwolę sobie przedstawić wam w czym rzecz. Mniej więcej cztery lata temu - rozpoczyna - zacząłem pisać książkę. Może nie rzucę nią świata na kolana, opisując w niej część historii tej okolicy, ale mam nadzieję, że niektórzy uczeni i historycy się nią zainteresują.

Jakieś czterysta lat temu działała w tych stronach banda wyjętych spod prawa. Byli znani jako Błękitnokrwiści Bandyci i rzeczywiście, wydaje się, iż większość z nich była potomkami bretońskiej i imperialnej szlachty. Ich wyczyny stały się podstawą wielu legend i znalazły również naśladowców. Po prawie czterech latach terroryzowania okolicy zostali wytropieni i zniszczeni przez siły Diuka de Parravon.

Jak już wspomniałem, moja praca dobiega już prawie końca. Pozostaje jednak udokumentować miejscowe legendy i opowieści oraz odnaleźć tak wiele grobowców bandytów jak to tylko możliwe. Tradycja mówi bowiem, iż bandyci grzebali swych poległych w grobach podobnych do starożytnych kurhanów - częściowo ponieważ sądzili, iż pasuje to do szlachty poległej w tak dzikim miejscu, a częściowo, gdyż chcieli uniknąć odnalezienia ich grobów przez władze. Muszę odnaleźć wszystkie te miejsca i mieć mapy ich okolicy.

Oczywiście przeszukanie tak dużego terenu jest zadaniem wykraczającym poza możliwości jednego człowieka - lub nawet grupy ludzi. Wobec tego wynająłem kilka grup podobnych do waszej - otworzył notes i wyjął z tuby dużą mapę okolicy z zaznaczonymi sektorami w Górach Szarych. - Chciałbym, żeby wasza grupa przeszukała ten nieoznaczony obszar - pokazał na okolice Doliny Frugelhorn. - Tutaj macie w miarę dokładną mapę doliny.

[MEDIA][/MEDIA]

Pogadajcie z miejscowymi, zbadajcie dokładnie tamtejsze legendy i jeśli znajdziecie interesujący mnie kurhan, zróbcie jego plan. Przyszło mi też na myśl, że moglibyście zebrać lokalne legendy, dotyczące tych grobowców - może napiszę kiedyś książkę dokładnie na ten temat. Frugelhofen jest bardzo małą wioską, ale w jej pobliżu jest kilka pojedynczych gospodarstw, a wyżej w górach kopalnia. Zbierzcie opowieści, zbadajcie ile tylko będziecie mogli, gdyż nic nie zastąpi obserwacji. Zobaczymy co znajdziecie.


Wasze poszukiwania nie powinny trwać dłużej niż dwa tygodnie, potem złożycie mi relację. W tym czasie proponuję wam 2 korony dziennie na osobę jako pensję podstawową, plus niewielką sumę, przeznaczoną na opłacanie informatorów. Po zakończonej pracy nastąpi dodatkowa wypłata - w każdym przypadku po 5 koron na osobę i dodatkowo 5 koron na osobę za mapę każdego kurhanu. Jeśli grobowiec będzie można bez wątpliwości powiązać z Bandytami o Błękitnej Krwi nagroda będzie wynosić 20 koron. Każdemu z was dam 20 koron jako zaliczkę, będzie to równowartość tygodniowej pensji i zwrotu wydatków. Resztę zapłacę, gdy złożycie mi raport. Zgadzacie się na takie warunki?




 

Ostatnio edytowane przez WielkiTkacz : 19-11-2018 o 10:56. Powód: akcja działa się 400 lat temu, a 4 lata temu zaczął pisać Przeor
WielkiTkacz jest offline