Wątek: Gothic RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-07-2007, 00:07   #7
shade
 
Reputacja: 1 shade nie jest za bardzo znany
Cytat:
według mnie dobry cRPG musi być w rzucie izometrycznym
To ty chyba nie grałeś w Obliviona który jest świetny (pomijając główny wątek fabuły który lekko mięknie)

Ale wracając do Gothica to jestem jego maniakiem (i mógłbym w niego grać nieskończoność gdyby mnie 3 nie odstraszyła). Raz już sam próbowałem stworzyć system RPG pt. Gothic lecz zrezygnowałem bo w sumie to nie wiedziałem czym by się on tak naprawdę różnił od takiego Warhammerka. Więc moim zdaniem nie ma sensu robić systemu tylko lepiej już wziąć jakiś wypróbowany (np. wspomniany WH) lekko zmodyfikować i podpiąć pod fabułę z Gothica. Ale jak ci starczy chęci to rób z przyjemnością zagram w taki system. W sumie to już świat masz podany na tacy wystarczy go ciutkę rozszerzyć gildie też już są gotowe, jedyne co musisz zrobić to zwiększyć liczbę umiejętności a profesje sobie darować bo profesję określać będą umiejętności atrybuty i gildia do której się należy. Najważniejsza jest mechanika ale jak już powiedziałem najlepiej wykorzystać jakiś sprawdzony system i go zmodyfikować do atrybutów powiedzmy siła zręczność wytrzymałość manna i co tam jeszcze wymyślisz.
 
shade jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem