Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-12-2018, 21:48   #73
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację
12/18


Japoński przepis na stuletnie życie - Junko Takahashi





ocena: 4/10

Przełamałam złą passę i coś przeczytałam... ale nadal tlą się we mnie traumatyczne przeżycia książek niedokończonych.

Tutejsza pozycja jest krótka i prosta w odbiorze. Czytało się ją przyjemnie, trochę z podziwem, trochę z niedowierzaniem. Nadal nie do końca mogę pojąć, jak można pamiętać wybuch bomby nad Hiroshimą i choć w mojej rodzinie miałam kilku stulatków (aż 3, których poznałam ) to i tak trzycyfrowa liczba wieku wprawia mnie w osłupienie.

Dziełko nie jest złe, to zbiór trochę chaotycznych wywiadów i konkluzji, na temat długowieczności i jej sekretów. Autorka szukała punktów wspólnych, by znaleść środek na "nieśmiertelność". Czy jej się udało... nie.
Każdy żyje po swojemu i według własnych zasad, ale przyjemnie było o nich poczytać.

 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem