Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2018, 10:56   #53
Zormar
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 1 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
Czytam sobie zasady piątki i mam pytanie do walki. Mianowicie w 3.5 były osobne zasady do akcji w rodzaju: przewracanie, rozbrajanie itp. Jak jest to rozwiązane w piątce?

Kiedy myślę nad samodzielnie nad rozwiązaniem tej kwestii przychodzi mi na myśl akcja wymuszająca na przeciwniku rzut obronny o ST 8+prof+atrybut biorący udział w akcji (np. podczas próby przewracania byłaby to siła, a przy rozbrojeniu zręczność)?

Przy okazji druga sprawa. Mianowicie już podczas kilku sesji, które rozegrałem na piątce zauważyłem, że co by nie mówić, ale walka bronią jest stosunkowo mało angażująca. Z jednym znajomym pomyśleliśmy wówczas o wykorzystaniu statystyk broni z 3.5, co z jednej strony nadałoby im większego zróżnicowania, a przy tym można by spróbować w jakiś sposób uwzględnić fakt, że dana broń może zadawać różne rodzaje obrażeń, np. taka halabarda, czy miecz, którymi można zarówno siec, jak i kłuć.

Co sądzicie o takiej zasadzie domowej?
 
Zormar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem