Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2018, 21:13   #24
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
- Tak, nowy, nowy. Przez przypadek tutaj trafiłem, nawet nie do końca wiem, gdzie Borochłody leżą. W sensie, wiem, że tutaj. Ale nie wiem gdzie, w stosunku do miejsc, które znam... - szybko odpowiedział Valten. Popił piwo, żeby uspokoić myśli i dodał: - Gorg mnie zaatakował. W sumie nie, ale chciał, żebym się wykazał. Bo niby ma dla mnie pracę. Bo się w tej walce sprawdziłem. Nie lubię walczyć, wolę zbierać zioła i leczyć ludzi. Tylko tutaj raczej zrobię sobie tym problem, przez te gildie wszystkie. Tak się po prostu plączę. Rozumiesz... Brak pracy, brak pieniędzy.

Valten przestał mówić i wziął głęboki oddech.

- Jak tam w sumie z kimś gadałem o pracy, to mi o niejakiej Marcie mówił. Że niby mam ją znaleźć i o robocie pogadać. Ale miał przy tym jakiś dziwny uśmiech, jakby się ze mnie śmiał. I chyba jeszcze imię Aldony padło? Więc nie wiem o co chodzi, chciałem też się dowiedzieć.

Młodzieniec dumny był ze swojego przebiegłego pomysłu. Zapytał o interesującą go sprawę, nie podając imienia Gorga, nie mówiąc nic o burdelu... To była intryga na miarę jego możliwości! A może i się przy okazji nieco o pracy dowie innej, bo ten Pająk to chyba czegoś mógł chcieć.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline