Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2019, 12:05   #434
Obca
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację
Lavina, długo jeszcze trzęsła się ze strachu, a może było to zimno i deszcz które trzymały ją w tym stanie. Słyszeć opowieści o potworach i zjawach a w nich uczestniczyć to dwie różne strony monety. Z radością przyjęła ofertę podwózki przez Wilhelma. Obecność kogoś kto był w stanie takie coś jak w jaskini przepędzić działała na nią uspokajająco.
- Często spotykacie takie coś jak w jaskini w podróż? - spytała cicho.
- Dzięki bogom, nie - odparł Wilhelm. - Raz widmo czarnego rycerza nie chciało nas wypuścić z kamiennego kręgu. A potem raz ktoś przywołał poczwarę z piekieł rodem.
- Czyli to wasza trzecia?
- Ten był, muszę przyznać, najmniej groźny.
- Dla mnie był wystarczająco przerażający. Dziękuje za ratunek.
- Nie ukrywam, że swoją skórę też ratowałem, ale zawsze możesz na mnie liczyć.
- Mhm. - Przytaknęła dziewczyna dała dalej prowadzić lotkę magowi w spokoju.

….

Kiedy oddalili się znacznie od jaskini i spotkali innych ludzi złodziejka poczuła się znacznie lepiej, a nawet wspaniale. Kiedy miała chwile na przemyślenia stwierdziła że na swój przerażający sposób doświadczenie było ekscytujące.
Niepogoda była dużą niedogodnością, ale wszyscy żyli, i jechali do celu, niektórzy nawet się wzbogacili. Dziewczyna trochę tego zazdrościła, najwidoczniej warto chodzić po ciemnych strasznych jaskiniach.
- Pomagam przy zwierzętach i umilam towarzystwo grą na flecie. - Powiedziała dając mytnikowi monetę za przejazd.
 
Obca jest offline