Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2019, 10:02   #405
Zormar
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 1 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Noraku Zobacz post
Przeszukuje wątki forum ale nie mogę znaleźć, kryształy w naszych dłoniach wzmacniają, które gałęzie magii?

2. Jak wygląda czarowanie z połamanymi palcami? Z tego co pamietam w DnD są 3 potrzebne rzeczy do czarowania ( zależnie od czaru) werbalny, składnikowy i gestowy. Czy istnieje w ogóle możliwość rzucenia czaru w sytuacji w jakiej jesteśmy czy jest to po prostu mocno utrudnione?
1. Z tego co wiecie na tę chwilę po prostu wzmacniają magię (rzucacie czary jak na poziomie o 2 wyższym). Nic nie wiecie o tym, czy wzmacnia jakąkolwiek magię, czy też tylko niektóre gałęzie.

2. Ogólnie rzecz biorąc nie kojarzę takich zasad w podręczniku, ale z mojej strony powiedziałbym, że jest baaardzo utrudnione. Wymagałbym zarówno rzutu na koncentrację (z powodu bólu), jak również na niepowodzenie czaru (50%, albo i więcej szans na zmarnowanie, oczywiście o ile wymaga gestów). W przypadku bycia związanym również widziałbym jakieś szanse niepowodzenia czaru, to też sumarycznie mogę ci powiedzieć, że rzucenie czaru wymagającego komponentów somatycznych jest niesamowicie trudne, jeżeli nie praktycznie niewykonalne.

// Przyznam się, że pomysł z łamaniem palców czaromiotom wpadł mi, kiedy grałem kiedyś fanatycznym kapłanem z zapędami do palenia heretyków na stosie.

Niemniej nie musicie się, aż tak bardzo obawiać o swój los. Mam jeszcze parę niespodzianek w zanadrzu

E.: 19.01.

Mamy już deklarację Kerma, a po pytaniach wnoszę, że Sayane oraz Noraku również intensywnie przymierzają się do swoich. Jak to wygląda w twoim przypadku Cedryku?
 
Zormar jest offline