Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-01-2019, 20:11   #26
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

Korzystając z podróży wozem, Bladin ściągnął kolczugę i postanowił ją wyczyścić. Włożył ją do worka z trocinami i energicznie trząsł. Po pewnym czasie doszedł do wniosku, że zostawi ją na wozie, a nierówności drogi jeszcze trochę nią potrzęsą. Sam postanowił się rozruszać. Bez kolczugi czuł się lekki jak piórko. Zeskoczył z wozu i zaczął truchtać obok. Czy raczej biec dość szybko. Biegnąc miał czas pomyśleć. Gdy wskoczył znowu do wozu, zwrócił się do Petera
- Dziwne jest to, co mówiliście. Dlaczego ona ukradła talizman? Nie sprzeda go ot tak sobie, bo niewiele za niego dostanie, dobrze myślę?

* * *

- Będę nocował na wozie - obwieścił, gdy zatrzymali się w Talagaad. Z worka z trocinami przygotował sobie poduszkę. Kolczugę starannie oczyścił. Wieczorem naostrzył topór i zmówił modlitwę. „Będę nacierał, dopóki nie otrzymam innych rozkazów. Będę trzymał pozycję, dopóki nie otrzymam innych rozkazów. Będę pomagał towarzyszom, którzy ulegli w boju. Będę pilnował pola walki. Zabiję każdego wroga, którego postawisz na mej drodze Tak mi dopomóż Panie mój Grimnirze.

* * *

Rano wykonał serię ćwiczeń rozciągających mięśnie - dobrze to robiło po twardym posłaniu. Widok kamiennych budowli wprawił go w dobry humor. Rzadko kiedy ludzie posiadali takie piękne elementy architektury. Natomiast wieści humor mu zwarzyły. „Kiepską organizację mają ludzie” - pomyślał pocierając ręką kark.
- Bracie - zwrócił się do Petera. - Może przesłałbyś wiadomość do swojej świątyni. Niech przyślą nam na następny nocleg wszelkie wieści, jakie zebrali. Gdybyśmy te informacje mieli wcześniej, moglibyśmy podjąć inną decyzję. Ruszamy od razu, tak? - zapytał retorycznie i ruszył z powrotem do wozu.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 30-01-2019 o 16:09.
Gladin jest offline