Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2019, 18:47   #297
TomBurgle
 
Reputacja: 1 TomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputację
- A ja jestem Tanis - pól-elf, kiedy dotarli już w za róg i byli bezpieczni od wrażych strzał, okazał się nagle być znacznie serdeczniejszy - Kaiv, jesteś w stanie iść? A jak wy macie na imiona? - przykucnął, zniżając się do poziomu pozostałych uwolnionych i kolejno wypytując całą czwórkę o imiona.

Z namaszczeniem włożył rękę do sporej sakwy u swojego pasa. Przez chwilę na jego twarzy zagościło zaskoczenie, które szybko przerodziło się w nadspodziewanie szeroki uśmiech.
- Te błogosławione owoce, dar bogów, dodadzą wam sił - rzekł, wyciągając pierwszą, drugą i trzecią garść owoców - Każdego z was nasyci nawet jeden i na pewno mu nie zaszkodzi, ale jak już rzekł Zoren - uważajcie z jedzeniem czegoś więcej niż to. - z łagodnym uśmiechem rozdał każdemu z uwolnionych po dwie jagody, a chętnym spośród drużyny pozostałe owoce. Rozdał także cztery większe owoce - trzy dojrzałe, podobne do gruszek owoce których działanie wyjaśnił i opisał jako lecznicze i czwarty, bardziej podobny do rumianego ogórka niż czegokolwiek co widzieli i opisany jako leczący wiele, wiele przypadłości.


Małe owoce karmią i poją jak Godberries oraz leczą 1d4 do maksimum 8 na dzień na postać, jest ich do wzięcia pięć. Duże należy rozbić - i wtedy leczą 1d6 na kwadracie na którym są rozbite i po 1 na sąsiadujących. Czwarty owoc działa jak Restoration, lesser. Tanis zostawi leczące owoce drużynie - będą działać przez kolejne 24h




- Zaprowadzę ich i zapewnię im ich opiekę. Meepo, wasza szamanka mi bez ciebie mi nie zaufa, prawda? - tutaj niedoszły kapłan rzucił towarzyszom krótkie, porozumiewawcze spojrzenie - Wrócę do was za mniej niż wachtę -
 
__________________
W styczniu '22 zakończyłem korzystanie z tego forum - dzięki!

Ostatnio edytowane przez TomBurgle : 30-01-2019 o 00:02.
TomBurgle jest offline