Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2019, 18:40   #76
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Więc droga przez Ługów i Boryszyn jest niedostępna dla kolumny zmotoryzowanej?

Jeśli tak, to... całkiem rujnuje plan. Kaskadowo wręcz. Domek z kart się właśnie rozsypał.

Pierwszy poziom faila: Skoro nie możemy użyć pojazdów do transportu do i przez Las, to muszą one zostać w Świebodzinie i wziąć udział w ataku na Międzyrzecz. Dla nas stają się bezużyteczne. Więcej, jeśli chcemy w ogóle podjechać jak najbliżej, to musimy wyjechać na S3, która jest zabezpieczona, pod ostrzałem rakietowym i o którą toczą się walki. Stracimy czas i ludzi... albo w ogóle przegramy sprawę. No chyba, że MG nam powie, że to w 100% bezpieczne.

Drugi poziom faila: skoro nie możemy używać pojazdów w Lesie, to one obojętnie na cokolwiek muszą iść na Międzyrzecz, z rajdem lub bez. Gorzów jest dla nich niedostępny bez jazdy es-trójką, a my sami nic nie wskóramy, nawet jak przerzucimy ludzi po drużynie. Dlaczego? A skąd mamy mieć wsparcie pancerne i przeciwpancerne, skoro pojazdy ugrzęzną w walkach o Międzyrzecz i S3?

Trzeci poziom faila: bez wsparcia pojazdów nie będziemy w stanie wykonać misji zajęcia Gorzowa. Rosjanie i PRN mają tam czołgi i inne pojazdy pancerne oraz piechotę zmechanizowaną i artylerię. Jako tymczasowo-nie-MG: wiem, co mówię. Nawet jak zebralibyśmy tam batalion piechoty (a nie zbierzemy, bo tylu ludzi nasza grupa nie ma), to będzie to tylko piechota - i to bez zaplecza logistycznego. Potrzebne są ciężarówki wyładowane sprzętem, materiałami wojennymi, amunicją, etc. Przez Las nie przejadą, mimo, iż liczyłem na jakąś okrężną drogę.

Pozostaje nam jedynie w grupkę BG iść albo górą albo dołem (przez MRU) do KL, a cała reszta ludzi i szrotu zostaje w Świebodzinie pod osłoną Jezusa. Załatwimy sprawę z entami i wrócimy by ocenić sytuację. Jeśli Międzyrzecz będzie za twardym orzechem do zgryzienia...

...to pułkownik dostanie raport o niemożności sforsowania linii obrony i prośbę o ciężkie wsparcie. I tyle.
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.
Micas jest offline