Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2019, 13:21   #76
Jessica Hyde
 
Jessica Hyde's Avatar
 
Reputacja: 1 Jessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputację

W dzieciństwie, Eliona nasłuchała się wielu opowieści w ramach tzw bajki na dobranoc. Lubiła kiedy jedna z sióstr zakonnych przychodziła wieczorem do ich pokoju i przywoływała historie o nimfach, duchach, trollach i czarownicach. Zwłaszcza postać Baby Jagi wywoływała u niej silny lęk. Zaszywała się wówczas głęboko pod kołdrę i czekała aż strach sam odejdzie.

Podobno jedynym sposobem na pokonanie lęku jest zmierzenie się z nim i przekonanie się czy faktycznie jest się czego bać. Jednak o wiele łatwiej jest się zmierzyć ze strachem, gdy jest się pod ochroną cieplutkiej kołdry…

Gdy tylko drzwi się uchyliły i Eliona dostrzegła dziwną postać, od samego początku nie miała wątpliwości z kim ma doczynienia. Baba Jaga we własnej osobie. Nie było mowy o ucieczce, zbyt wiele wysiłku kosztowało ję wejscie po drabinie. Jedynym rozsądnym wyjściem było...przedstawienie się, co też elfka od razu uczyniła:

- Witajcie, mam na imię Eliona.

'Baba Jaga' obrzuciła nieproszonego gościa niezbyt przyjaznym spojrzeniem.

- No i...? - spytała.

- No i ...niezmiernie miło mi was poznać - rzuciła bez namysłu.

- Po coś tu przyszła? - Gospodyni nie była zbyt uprzejma.

- Bo... bo pomyślałam

- Często ci się to zdarza? Myśleć? - przerwano jej w połowie zdania.

Eliona kontynuowała, robiąc dobrą minę do złej gry:

- Bo... bo pomyślałam, że tu na górze musi być dobry widok… a ja.... a ja szukam pieska, którego zgubiłam.

- Tu go nie ma, więc zamknij drzwi z tamtej strony.

- A może ty go widziałaś? - Eliona zwróciła się do dziewczynki stojącej obok wrednej baby.

- Daj mi spokój. I wynoś się. Przeszkadzasz. - Dziewczyna nie była wcale sympatyczniejsza.

Tego było za wiele dla elfki, której coraz głośniej burczało w brzuchu.

- Sama się wynoś! Ja nigdzie się stąd nie ruszam - odparła Eliona i usiadła na podłodze.

 
Jessica Hyde jest offline