Wątek: Arch Inverted
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2007, 14:44   #5
Ninetongues
 
Reputacja: 1 Ninetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłośćNinetongues ma wspaniałą przyszłość
Oj Darken...
  • Po pierwsze, nie proszę o żadną pomoc. Przez całe życie projektowałem gry samemu i radzę sobie doskonale. Przedstawiam jeno moją grę.
  • Po drugie, gdybyś przeczytał temat na the Forge, albo ten wielki post u góry, to wiedziałbyś wszystko co potrzeba, aby wypowiedzieć się o mojej mechanice.
  • Po trzecie, czy Śródziemie to skomplikowany setting? Czy Diuna, jest skomplikowana? A nawet takie durne Forgotteny, czy są skomplikowanym settingiem?
INDIe RPGi o których wspominasz to fajne zabawki. Ale ich nikt nie zapamięta, nie pokocha. Ot, to będzie taka odmiana na tydzień, czy dwa, ale nic więcej. Mierzę z Arch Inverted dużo, dużo wyżej.

Takie zabawki w stylu "Kumquat Tattoo" tworzyłem jak miałem 16 lat. Teraz zajmuję się grą tak dużą jak profesjonalne settingi. I owszem, świat jest tu najważniejszy.

Dzięki za wytłumaczenie/przedefiniowanie punktu 8:

MG jest w AI typowym RPGowym "bogiem". Wie wszystko, a gracze sterują jedynie swoją postacią. Mogą czasem nieco wpłynąć na narrację wydając punkty "kunst" aby poprawić jakąś swoją akcję czy zapewnić sobie szczęście. Poza tym to bezbronni Szermierze w rękach GMa.

Dodam, że nawet gdyby chcieli, to nie mogą skorzystać ze swojej wiedzy, bo grają w nowym świecie, gdzie nawet miecze są inne niż w klasycznej fantasy. Pomóc im może tylko wyobraźnia, bo Arche różni się od każdego neverlandu jaki poznali.

Podsumowując Arch Inverted to bardzo klasyczne RPG. Nie eksperymentuję z zasadami rozgrywki, tylko bawię się wymyślając oryginalny świat. Pomyślcie o tym raczej jak o rynkowym, dużym, profesjonalnym RPGu tworzonym przez pasjonatę i maniaka, który chce Was zaskoczyć, oszołomić, ale przede wszystkim dostarczyć system, który może stać się Waszym ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu.

Pozdrawiam

ps: Darken, jeśli naprawdę chcesz, mogę sporządzić skrót mechaniki specjalnie dla Ciebie, jeśli tak bardzo się tym interesujesz, a jednocześnie nie chcesz przekopywać się przez te długie posty.
Albo możemy zrobić to na zasadach konkretne pytania - konkretne odpowiedzi. Tu ułatwi sprawę nam obu.
 
Ninetongues jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem