Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2019, 17:50   #266
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
PRZESŁUCHANIE
- Interesujące – odpowiedziała Wu, choć jej mina wskazywała na to, że równie dobrze mogłaby wysłuchać opisu dnia pracy księgowego.
Tymczasem Bu badał obydwoje: zastukał w srebrne dzwoneczki, poświecił im w uszy dziwną latarką, zbadał ich jakimiś dziwnymi aparatami wydającym bardzo niepokojące dźwięki, okadził kadzidełkiem, a nawet usiłowali ukłuć Aiko srebrną igłą w nos. Potem zwrócił się do Wu.
- Raczej nie mamy tu do czynienia z przypadkiem opętania, pożarcia duszy, kradzieży twarzy, zmiennokształtności, wyjedzenia mózgu i upiornego zapłodnienia, choć w przypadku osoby Migmar nie ręczyłbym. Mimo to, sugeruję odseparowanie i roczną izolację.
- Rozważymy to. Mamy do was kilka pytań. Co sądzicie o osobie używającej imienia Aibo i jakie są jej relacje z owym duchem. Gdzie obywatelka Sato miała zamiar się z wami spotkać? Musicie wiedzieć, że jest ona uznawana za osobę mogącą stanowić zagrożenie dla ładu publicznego. Czy macie możliwość ponownego nawiązania kontaktu z istotą, którą uznaliście za Yumi? W kontrolowanych warunkach pod okiem naszego personelu?


Spotkanie rodzinne

Yuki podniosła rękę.
- A ja jestem Yuki i… – zarumieniła się i popatrzyła na niego przepraszająco.
Marko stał jak posąg ze stali. Wyraźnie starał się być tak niewidoczny jak to tylko możliwe.
Lan Chi pokręciła głową z politowaniem.
- Gdy wejdziesz między wroszczury musisz krakać tak jak i one. Zresztą, wszystko jest polityką! Ja walczę o przyszłość ludzkości pochłoniętej pędem ku duchowej destrukcji. Czy gdyby nie ona, to Vatu wdarłby się tak łatwo do naszego świata? Niestety, nasza córka bardzo mnie zawiodła uległa propagandzie kapitalistów jak Varick i w swej naiwności wsparła tyranię! I wiesz? To twoja wina! To ty wspierasz reżym i umacniasz w dzieciach przywiązanie do dóbr doczesnych i patriarchalnego układu zależności. Chciałam zabrać Kohaku, bo liczyłam, że jeszcze można ją nauczyć jak niewiele warte są doczesne wartości takie jak więzy krwi czy prawo i, że trzeba całkowicie oddać się idei. Niestety jest już za późno i chyba Kohaku jest już stracona dla świata wartości. – po twarzy tkaczki wiatru pociekła łza. Yuki wyglądała na przerażoną i zbulwersowaną.
- Ależ Lan! To twoja córka! Nie możesz! – jego żona przerwała jej ostrym gestem, aż dziewczyna podskoczyła wystraszona.
- Jesteś jeszcze młoda i naiwna i nie rozumiesz niewiele z tego co się dzieje, więc ci wybaczam! Choć czynię to z trudem, to niestety muszę zdobyć się na to poświęcenie. Radość jednak sprawia mi, że przyszłe pokolenia to docenią z zamkniętymi oczami spojrzała w sufit.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija

Ostatnio edytowane przez Slan : 28-02-2019 o 18:06.
Slan jest offline