Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2019, 22:17   #423
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację
Poproszony o pomoc Galeb zgodził się spojrzeć na rapier i nad nim popracować. Już pierwszy rzut oka sprawił, że oczy zwęziły się, a bandaże poruszyły gdy twarz krasnoluda ozdobił zgryźliwy grymas.

- Co za prostactwo! - warknął - Powinni kolana i łokcie połamać temu kto w swojej pysze rozkazał tak zepsuć dobrą broń. Zajmę się tym... lecz chciałbym byś mi się też odwdzięczyła lekcjami szermierki. Laty temu ćwiczyłem się w szabli, znalazłem bowiem broń tą skuteczną przeciw zwinnym thagarokki, lecz ledwie podstawy poznałem nie mając żadnego nauczyciela.

Na postoju Kowal Run przysiadł przy ognisku i z pasa z narzędziami wziął kilka przyrządów, aby ostrożnie odjąć klejnoty z rapiera odsłaniając jego surową urodę. Zebrał je w mieszek, odliczył dla siebie ćwierć, a resztę podał wraz z bronią Leo.
Szepnął jej też parę słów na ucho.

***

- Słabo. Wychodzimy na otwarty teren. Jazda dostrzeże nas z daleka. Jeżeli chcemy odciąć ten ogon to najwyższy czas się tym zająć - albo pognać ile sił w nogach na południe do wzgórz, tam można próbować ich zgubić...

Galebowi z pozostawionych rzeczy szkoda było tylko liny, ale mieli ich aż nadto. Broń i pancerze? Musieliby je gdzieś sprzedać, bo nie każdy tutaj miał dość krzepy, aby łazić w zbroi. Nie mówiąc już o tym, że ponowne przeciążanie kuców... Nie ważne z resztą.

- Jeżeli wyjdziemy na płaskie, na pewno pojadą za nami. Jeżeli będziemy czekać tutaj to będziemy się szachować i marnotrawić czas. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać sytuację z pościgiem? Osobiście wolałbym ich sprowokować do ataku na nas jak będziemy przygotowani.
 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 05-03-2019 o 14:57.
Stalowy jest offline