Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2019, 09:33   #8
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
ok, gdzieś się z tą tarczą zaplątałem; byłem przekonany, że tarcza dodawała jeden poziom OP
- No spoko, każdemu zdarza się coś przeoczyć Mam nadzieję, że będziesz podobnie wyrozumiały gdy komuś z nas zdarzy się takie przeoczenie.



Cytat:
przypominam się, że na gdocowej karcie (nie a'la excel) mam ekwipunek, który czeka na przeliczenie na sloty, bo od tego zależy jaki pancerz ostatecznie będę miał i jaki ekwipunek ostatecznie zabiorę
- No to na co czekasz? Na stronie 6 jest tabelka z ekwpunkiem i ile zajmuje co slotów. Pod nią jest bardziej fabularny opis co jest co.



Cytat:
Edit: jak jest liczona inicjatywa?
- Cytując doc ze str. 11:


Cytat:
1 - Ustalenie Inicjatywy. W przypadku zaskoczenia, zasadzki i podobnych nagłych sytuacji ustalana wd. ZRĘ czyli kto pierwszy zareaguje na tą nagłą sytuację. W przypadku otwartej walki ustala się wd. SW czyli kto pierwszy ośmieli się zaatakować. W przypadku szarży strona szarżująca zawsze posiada Inicjatywę i dopiero ewentualne dalsze tury walki odbywają się wd. standardowych zasad czyli wd. SW.

2 - Wykonanie swoich akcji w turze. Po kolei wd. Inicjatywy. Każdy uczestnik walki wykonuje swoje dwie akcje od razu.

3 - Rozliczenie tury. Głównie podliczenie nowych modyfikatorów np. za nowe rany, zdjęcie z planszy zabitych w tej turze postaci. Na tym tura się kończy i procedura zaczyna się od początku już w nowej turze.
- Czy coś jeszcze jest niejasne z tą Inicjatywą?
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline