Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-03-2019, 19:05   #106
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

 Most Luitpolda

Bladin przyjrzał się po raz pierwszy wizerunkowi postaci, której miał szukać. Niepewnie zwrócił się szeptem do towarzysza.
- Stać nas na więcej niż jedną kopię? Chciałbym w paru miejscach takie zostawić - zafrasował się i potarł ze zdenerwowania kark.
- Hmm - zmartwił się również kapłan - ile nas to będzie kosztować, Pani? - zapytał.

Po przeliczeniu funduszy uznali, że stać ich na trzy kopie. Następnie udali się do morrytów.

 ÅšwiÄ…tynia Morra

Bladin spojrzał niepewnie na Petera. Nie widział, jak powinien zwracać się do kapłana Morra.
- Bracie - zaczął niepewnie, pocierając kark. - Nie pytam o to dla czczej zabawy. Szukamy sprawczyni świętokradztwa. Moja droga prowadziła mnie tutaj przez pół świata. Proszę jeno, byście naszej misji pomogli tak, jak sami byście chcieli, aby wam pomóc w takiej sytuacji. Weźcie ten portret. Musimy ją znaleźć żywą czy martwą. A jeżeli będzie martwa, to pewnie do was trafi. Gdybyście potrzebowali kiedy mojej pomocy, to się odwdzięczę. A poza tym mogę pomóc przy noszeniu ciał, rano i samemu baczyć czy jej nie ma.
Kapłan odsunął portret Katriny położony przez krasnoluda na stole.
- Jeśli chcecie pomóc, przyjdźcie do Ogrodów Morra o wschodzie. Zawsze przydadzą się silne ręce do kopania grobów.
- Dobrze, tak chyba będzie najlepiej. Bywaj bracie
- pożegnał się khazad. Następnie razem z sigmarytą ruszyli szukać kapłanów Grimnira.

 ÅšwiÄ…tynia Grimnira

- Wybaczcie ojcze - stropił się Gladenson. - Z Karaz-a-Karak wysłali mnie w misję i dali tę książkę, bym się z niej uczył… - dokończył ciszej. Zaraz jednak dodał mocnym głosem - Zrobię tak, jak powiedziałeś! Czy są jakieś miejsca, które Twoim zdaniem powinienem odwiedzić w poszukiwaniach?
- Dali ci księgę, a nie nauczyli czytać?
- Stary krasnolud zaśmiał się gromko. - Co oni tam, na łeb poupadali jeden z drugim?
- Widać też uznali, że to mniejsze ma znaczenie
- uśmiechnął się z ulgą Bladin. - Portret Katriny mogę zostawić, przyda się?
- Zostaw te gryzmoły, pewnie że się przydadzą. Na wiele bym jednak nie liczył, to miasto jak mrowisko jest.
- Dopóki nie znajdziemy jej lub naszyjnika nie mogę przerwać poszukiwań. Ojciec jest złotnikiem
- po chwili przerwy dodał - sam też się szkoliłem. Gdzie najlepiej szukać krasnoludzkiej gildii złotników, jeżeli taka jest w Altdorfie?

 BiaÅ‚e Å»agle

Oposwieść o bezgłowych ciałach zaniepokoiła Bladina.
- Bracie Peterze - zapytał jakiś czas później. - Gdyby to Katrinę tak bez głowy ktoś zostawił, to jak jej ciało rozpoznać? Wiecie o niej coś więcej? Piegi miała?
- Jak na portrecie. I rude włosy. Czarownica jak nic
- trudno było poznać czy to żart.
- A jakieś znaki szczególne miała?
- Myślisz że z jak bliska i jak dokładnie ją oglądałem?
- fuknął sigmaryta. - Jeśli spodziewasz się że mogę powiedzieć na przykład o znamieniu w kształcie korony na łopatce albo wytatuowanej róży w pachwinie to chyba musimy porozmawiać o drodze kapłana, bo chyba masz błędne mniemanie na jej temat - tym razem żart był wyraźny - wszystko co wiem już przy portrecie powiedziałem.
- No to nie wiem, jeżeli ktoś ją głowy pozbawił, jak jej ciało rozpoznać. A Sigmar wam zabrania współżyć z kobietami? - zaciekawił się wyraźnie Gladenson.

Wieczorem, przed spoczynkiem, modił się do swego boga. Coś musi być w tym, co powiedział ojciec Grunner. Powinienem walczyć, a tymczasem włóczę się bez celu. Mam księgę, której nie umiem przeczytać i misję, której nie potrafię wypełnić. Jaki cel może mieć w tym wszystkich nowicjusz taki, jak ja? Gdzie czeka na mnie walka? Panie, nie pozwól mi gnuśnieć! Mam towarzyszy misji i nie mogę ich porzucić. Gdzie jednak jest moje pole bitwy? Gdzie są przeciwnicy, których trzeba pokonać?

 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 26-03-2019 o 19:19.
Gladin jest offline