Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2019, 17:07   #64
Nimue
 
Nimue's Avatar
 
Reputacja: 1 Nimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputację
Śmiali się, żartowali, dogryzali sobie, jakby co najmniej znali się od wielu lat. - Jak to się stało – przemknęło jej przez głowę pytanie – że z tej, która miała go śledzić i wystawić na pastwę opinii społecznej, obsmarowując w gazecie, stała się jego partnerką? Wiedziała jednak, ze to nie czas i miejsce na takie dywagacje. Zadbano o to, żeby tkwili w tym bagienku razem, więc zastanawianie się dlaczego tak dobrze się rozumieją, nie miało w tej chwili zupełnego sensu.
- W takim razie podjedź do Galerii.
Popatrzył na nią zdumiony.
- No co, muszę kupić rękawiczki, skoro mam znowu mieć przyjemność ze starszym sierżantem Podrożnym – uśmiechnęła się. - Jego savoir-vivre jest dla moich dłoni zbyt... soczysty.
Roześmiał się.
- Obawiam się, że jest na to już za późno, widziałaś te korki. Będziesz sobie musiała jakoś poradzić z wylewnością naszego kolegi Wacława.
- Eh, nieczuły twardziel – mruknęła, puszczając do niego oczko. - Ale jak na obiad będzie schabowy po zbójnicku, to nie licz na moją współpracę.

Droga usiana gęsto tablicami ograniczającymi prędkość wiodła przez liczne, mniej lub bardziej malownicze, wsie i miasteczka. Podróż nie dłużyła im się jednak, gdyż wykorzystali ją na burzę mózgów i wymianę hipotez co do historii zaginięcia grunwaldzkich mieczy. Z uwagi na ostatnie wydarzenia i materiały, w których posiadaniu byli, ta o zamianie oryginałów na repliki wydała się Idzie w tej chwili wartą zbadania.
- Obawiam się jednego. Z tego co widziałam, zbiory w muzeum są dość przypadkowe i niekoniecznie skrupulatnie opisane. Wyobrażasz sobie kolczugi z XVI wieku, minerały, wazy japońskie i ząb mamuta? Wszystko naraz! Nie wiem, czy w księgach klasztornych znajdziemy jakieś wiarygodne informacje. No chyba, że jednak ci dawni mnisi byli bardziej sumienni i wnikliwi. Myślisz, że tak po prostu dadzą nam zajrzeć do ich biblioteki?
 
__________________
A quoi ça sert d'être sur la terre?
Nimue jest offline