Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2019, 14:41   #112
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

- Ja na dziś już mam trochę wizyt poplanowanych. Przejdę się po cmentarzach poszukać, czy wśród świeżych ciał Katriny nie będzie. Ta targ koński udam się jeszcze, zgodnie z sugestią inkwiztora Sigmara. Mogę chodzić sam. Mnie, słudze Grimnira, nie strach po mieście chodzić - pokiwał z zamyśleniem głową. - Ale juści, że w tym czasie moglibyście te pozostałe tropy spróbować chwycić. Wieczorem omówilibyśmy co kto znalazł.
Zamyślił się.
- Teraz tak sobie pomyślałem. Może to bez związku. Ale Celestium coś o tych księżycach musiał wiedzieć. Rzucił się w parszywą pogodę przez las nocą. Bez ochrony. A wszyscy mówią, że pierwszy raz z czymś takim się zetknęli i nigdzie o tym nikt nie pisał. Przecie, gdyby on tylko takie zjawisko bez żadnej wiedzy zobaczył, rzuciłby się jak szaleniec w noc? Nie wydaje mi się. Zresztą, może go i co ubiło po drodze, bo to wiadomo, czy dotarł do Altdorfu?

Natomiast gdy znalazł się na osobności z Peterem, zwrócił się szeptem do niego.
- Nadejście Sigmara zwiastowała kometa z podwójnym warkoczem. A co, jeżeli trzy księżyce zwiastują nadejście jakiegoś boga chaosu? Może to nie przypadek, że ginie nic nie znaczący naszyjnik i pojawia się trzeci księżyc? Może informacje, których szukamy, są zawarte w księgach kultystów i dlatego nikt nic na ten temat nie wie?
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 31-03-2019 o 21:46. Powód: Dodana sekcja od „Zamyślił się”. Dodana sekcja na osobności z Peterem.
Gladin jest offline