Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2019, 21:45   #81
Nimue
 
Nimue's Avatar
 
Reputacja: 1 Nimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputację
Kraków, 1910

- Listy? Jakie listy?

Miała zapytać w pierwszej chwili. Potem dotarło do niej, że złożył jej propozycję handlową. Szyja wtuliła się mimowolnie w barki. Twarz ściągnął grymas zawodu i rozczarowania. Czy znowu się pomyliła? Nie mogła uwierzyć, by jej wewnętrzny głos kolejny raz pobłądził.
Strzępki zdań i wyrwane z kontekstu słowa rozbrzmiewały w jej głowie.

Sutener...

Nie wahał się nazywać tego, co robił po imieniu. Dlaczego jednak ona nigdy nie pomyślała o nim w taki sposób? O naiwności głupia. To życie, twarde, brutalne i brudne, bezpardonowe życie. Tylko czy wychodząc za mąż dla pieniędzy, sprzedając się poniekąd w ramach układu, była lepsza? Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień...

Sugeruję, aby Pani towarzysz Jakub Wolski, jak najszybciej wkroczył w Pani życie...

Och, głupcze, jak działa twój wywiad? Jakub jest dyskretny, ale ja mam intuicję i zmysł obserwacji. Nigdy nie pozwoliłabym sobie na bycie tą drugą, w dodatku konkurując z innym mężczyzną!

miałem nadzieję, że uda mi się uwieść Panią ...

Zaiste ciekawie się do tego zabrałeś. Na jakich kobietach się uczyłeś do tej pory?

Spojrzała na niego jakoś tak z rezygnacją bardziej niż gniewem.

- Oczywiście, że sobie pójdę. Pójdę, kiedy uznam, że powiedziałam już wszystko, co należało. Nie będę komentować tych wszystkich bredni, które pan wygadywałeś, przejdę do negocjacji handlowych. I to uczciwych!
Nic nie wiem o żadnych listach, ale myślę, że skoro wy wiecie, że one istnieją to i mnie uda się do nich dotrzeć. Ponieważ nie zamierzam wychodzić za mąż za Wolskiego, cenę moglibyśmy nieco podwyższyć. Proszę mi nie stręczyć przyszłych mężów. Nie jestem lalką z porcelany, jeśli trzeba będzie zostanę i lalką z gałganków.
 
__________________
A quoi ça sert d'être sur la terre?
Nimue jest offline