Wątek: Widziadła
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2019, 17:02   #3
wysłannik
Wiedźmołap
 
wysłannik's Avatar
 
Reputacja: 1 wysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputację
Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie by widziadła, czyli sytuacje, które wywołane są jedynie przez nadużywanie wiatrów magii przez danego adepta, mogły się zmaterializować. W końcu przez manifestacje do świata realnego mogą się dostać istoty z eteru. Z widziadłami może być podobnie. Jednak daleki byłbym od "sprowadzania" istot, które mogły by zabić czarodzieja. Chodzi raczej o coś, co ma go wystraszyć, pobudzić do przemyślenia używania magii.
Można z tego zrobić bardzo fajną "solówkę". Możliwości jest wiele. Można zrobić, by widziadło było tylko i wyłącznie odbiciem nadszarpniętej psychiki czarodzieja i by była to sprawa tylko jego, ale można sprawić by widziadło zmaterializowane przestało być "zwykłym widziadłem", bo w końcu gracz nauczy się ignorować chwyty MG, które są tylko opisem, który nie koniecznie musi dać efekt.
Oczywiście jeśli opisowe widziadła skłonią czarodzieja do refleksji i przestanie rzucać czarami na prawo i lewo, to świetnie. A jeśli nie, to nie powinieneś mieć oporów by w sposób bardziej przekonujący pokazać czarodziejowi po co powstał Imperialny Dekret o Magii.
Zmaterializowane widziadło może mieć wpływ w końcu nie tylko na niego samego, ale również na innych bg. Takie przedsięwzięcie może również skutecznie skłonić do refleksji :P
To oczywiście tylko przykłady. Dużo zależy od graczy i grupy, bo dobrze wiem, że nie każdemu "materializowanie" widziadeł wyda się dobrym pomysłem.
Z mojej strony to taka bardziej ostateczność, as w rękawie, a nie pierwszy ruch.
 
__________________
"Inkwizycja tylko wykonuje obowiązki, jakie na nią nałożono. Strach przed nią jest zbyteczny; nienawiść do niej, to herezja." - Gabriel Angelos, Kapitan 3 Kompanii Krwawych Kruków.

Ostatnio edytowane przez wysłannik : 15-04-2019 o 20:25.
wysłannik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem