Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2007, 21:53   #29
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Słowa dziewczyny nieco go otrzezwiły. Przetarł oczy, zaczął rozróżniać wyrazniej kontury, kształt, twarze, nabrały wyrazu. Przyjrzał sie młodej kobiecie, którą własnie obezwładnił - była naprawdę piękna.

- Przepraszam - mruknął i niezgrabnie zlazł z posłania.

Sięgnął po leżąca na podłodze mokrą szmatkę, podniósl i przepraszającym gestem podał dziewczynie.

- Jestem Marcus - tu skłonił sie południową modą.
- Wybacz pani, ale ta cała sytuacja - wzruszył ramionami - chyba jestem winien nie tylko przeprosiny, ale i podziękowania - skłonił się powtórnie.

Odwrócił się w stronę drzwi. W drzwiach stał osiłek, ktorego widział w knajpianej izbie. Za nim stała zakrywając reką rozdziawione w zdumieniu usta służąca z knajpy. Widząc, że Marcus zwrócił na nią uwagę odwrócila sie na pędzie i znikneła w korytarzu. Bez słowa wyminął stojacego w drzwiach mężczyznę i skierował się do swego pokoju.

Gwar w izbie na dole ucichł i wzrok większosci siedzących zwrócił sie na niego. jednoczesnie zauważył, ze słuzka szepcze coś goraczkowo karczmarzowi wskazując na niego reką.

Nagle zakręciło mu się w głowie. Zatoczył się i gdyby nie oparł się o sciane upadłby.

- Spieprzaj chłopie - dobiegł go z dołu czyjś wspólczujący glos - jak cie dorwą utna ci najpierw jaja, a potem głowę.

Niby co ja takiego zrobiłem - pomysłał. Instybkt kazał mu jednak zastanowić się nad tym pózniej. W swoim pokoju spakował szybko sakwy i przerzucił je przez ramię.

Wyszedł na korytarz w momencie, gdy do knajpy wkroczylo sześciu męzczyzn. Jednolite stroje i zakazane gęby jednoznacznie wskazywały na Miejska Straż Alisji.

Zaklął szpetnie w duchu.

Straż miejska Alisji
 
Arango jest offline