Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-05-2019, 21:58   #124
Phil
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Jak Gie zamienił się w mściciela, tak Jacek zmienił się w ducha. A potem Georg zmienił go we wkurzonego ducha, każąc mu powtórzyć po raz trzeci o co chodzi z tymi cyrkowcami, co go zabili podstępnie, a okrutnie. W końcu coś zaczęło docierać do Nichtmachena, który na wszelki wypadek spróbował dotknąć Jacka. Jego ręka przeszła przez zjawę na wylot. Georg nie był pewny jak zareagować.

- Schudłeś... – Na szczęście było już za późno, żeby się wystraszyć. Poklepał ducha po ramieniu. To znaczy spróbował to zrobić. – Pomścimy cię, bracie strażniku.

* * *


W strażnicy spotkał Jagodę i Timiego. Na wszelki wypadek sprawdził czy są duchami, po czym dostał w pysk od dziewczyny, która zupełnie opacznie zrozumiała jego gest.

- Nie podoba mi się ten cyrk. Od początku mi się nie podobał. Nie mieli wozów i w ogóle. A teraz rozpieprzają nam Miasteczko. Dość się tu panoszą, ja im kurwa dam nocne spacery. No pasaran, skurwiele.

Mózg Georga był gładki jak pupa niemowlaka, ale jak zmarszczył i pofałdował czoło, to dawało to wymierne rezultaty. Niewielkie, ale zawsze coś.

- Sami ich nie zatrzymamy. Trza nam tu walne zgromadzenie urządzić. Miasteczko musi się obronić samo. Ja pójdę po ludzi z Hitopotamusa, potrafią dać w ryj, jak trzeba. Jagoda, ty ściągnij wszystkich z targu. Każdego kto sprzedaje, kupuje, kradnie albo plotkuje. Timi, ty idź do każdej karczmy, spalonej lub nie. Przekonuj karczmarzy, dziewki, kucharzy, pomywaczy, minstreli, szulerów, stajennych i swoją rodzinę. A każdy kto przyjdzie w nocy na most, niech weźmie ze sobą kogoś jeszcze.

Zgarnął halabardę opartą o stojak.

- Nie jestem już waszym sierdżantem, to nie rozkaz. Kto ze mną?
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline