Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2019, 17:57   #141
Obca
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację

- Tej nocy, kiedy się spotkaliśmy, czytałam o pewnym magicznym lustrze. Niestety zapiski Agaty na jego temat były tak ogólne, że nie umiem powiedzieć czy to bezpieczny przedmiot czy wręcz przeciwnie. - Przyznała się Morwena. - Lustro ma podobno ma służyć do kontrolowania mocy, swojej lub innych. Podobna ma pomagać ją rozwijać ale ludzi nieobdarowanych może oddać pod władanie chaosu...
Czarodziejka podzieliła się swoją wiedza na temat tego artefaktu.
Artefakt o którym dowiedziałam się od mojej bliskiej znajomej, podobno został znaleziony w górach, nikt nigdy nie słyszał kto mógł go zrobić i do czego rzeczywiście służy jednak z jego pomocą na pewno można kontrolować moc swoją i innych ludzi. Należy lustro skierować na osobę, która ma w sobie moc, a następnie gdy obraz osoby zostanie w nim uwięziony zacząć czytać inkantację która pojawi się na ramie lustra, podobno zleży ona od osoby, gdy osoba będzie czytała zaklęcie osoba ma uwolniona moc. Szczególnie przydatne dla osób z utajoną mocą. Jeżeli artefakt kiedykolwiek wpadł by w niepowołane ręce, może w zwykłych ludziach budzić największe demony. Dzięki temu artefaktowi osoba może nauczyć się sama korzystać ze swojej mocy. Może też została zawładnięta przez istotę chaosu. Nigdy nie udało mi się sprawdzić tego ..



Kiedy skończyła dół, a właściwie miejsce spoczynku nieznajomego było gotowe. Mężczyźni wsunęli ciało do środka i zaczęli zakopywać. Kiedy kopczyk był gotowy Morwena położyła na nim bukiecik i cicho poprosiła Morra by zaopiekował się tą biedną duszą.
- Chyba powinniśmy już ruszać nie chciałabym być złapana przez noc i zjawy. -
 
Obca jest offline