Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2019, 18:27   #37
Selyuna
 
Selyuna's Avatar
 
Reputacja: 1 Selyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputację
Ja chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz związaną z pytaniem które padło o NPCa z kanonu i potencjalny mentorat.

Dom Mgły to Fundacja, która działa już dość długo (licząc może w dekadach, a może nawet w setkach lat, założyciele nie zdradzali tego nigdy, nie wiadomo też kto poza Aneirinem był tam od samego początku).
Wśród magów, którzy zostali wypuszczeni spod jej skrzydeł, była całkiem spora liczba takich, którzy swoje honorowe długi już spłacili.

A adopcyjne dzieci też były wybierane starannie, na całą ich edukację kładziono duży nacisk. Jeśli wybierano mentorów, to możliwe że bardzo często taki mentor brał ucznia właśnie po to, żeby spłacić jakiś dług.

Owszem, jest możliwość że to Dom wziął ucznia, bo został poproszony przez kogoś potężnego, komu był coś winien albo liczył na przyszłe korzyści. To jest potencjał na bardzo fajną historię (tak długo jak takie wyjątki naprawdę są wyjątkami, nie powtarzają się wśród graczy).

Niemniej ta fundacja, przynajmniej przed Dniem Mroku, miała dość silną pozycję i można przypuszczać, że nie bez powodu umieszczała uczniów w różnych częściach magicznego świata, w różnych tradycjach i fundacjach. Trzymano rękę na pulsie, tak działa(ła) społeczność magów.

Zaś obecny primus Euthanatoi (sprawdziłam sobie że nazwisko które padło tj Indrani Taktsang to podręcznikowy primus) był u mnie wspomniany w poście otwierającym rekrutację. Ze względu na to, że umbralne fundacje uległy zagładzie, najstarsi magowie i mistrzowie w tym primusi dawni i obecni, zginęli i dla obecnej fabuły nie będą grali większej roli. Dlatego przy pisaniu rekruty nawet nie potrzebowałam primusowi Eutanatosów nadawać imienia czy odnajdywać w dodatku postać którą mogę zaczerpnąć. To mogła być ta sama postać co w dodatkach, mogła być inna, natomiast ze względu na to że opisałam primusa Euthanatoi jak opisałam, wątpię by ktokolwiek jego akurat chciałby mieć za mentora. Primusem mógł też zostać ktoś inny i w innych okolicznościach, teraz i tak prawdopodobnie wybiorą nowego.
(Zresztą z posta otwierającego można się też zorientować, że zmieniłam w swojej sesji to kto był pierwszym primusem Eutanatosów.)
Natomiast dorzucanie do sesji dodatkowych wątków, zwłaszcza pod backstory postaci gracza, czy to z dodatków do poprzednich edycji, czy to z głowy - czemu nie? Byleby mi się nie kłóciło z jakimiś moimi założeniami i całą masą rzeczy którą jako MG mam w głowie, więc podchodźcie do nich elastycznie.

Potężny mag który kiedyś odnalazł jakieś szczególne dziecko, i z tajemniczego powodu oddał je do Domu Mgły gdy było jeszcze małe - to też fajny potencjał fabularny. Z oddaniem już nieco starszego / prawie dorosłego wychowanka Domu, pod dalszą opiekę kogoś bardzo potężnego... byłoby więcej wymyślania, ale też mi się podoba sam pomysł. Także też możecie pisać takie koncepty, są do dopracowania.

Ogólnie, Mistrzowie z Domu Mgły wybierali dla swoich dorastających dzieci mentorów bardzo starannie, musieli mieć do nich zaufanie i ci mentorzy raczej oddawali dług, część nauczycieli przebywających czasowo w Domu Mgły, uczących najmłodszych, mogła być właśnie takimi dawnymi wychowankami. Przebudzeń tak jak pisałam pilnowano bardzo. Wszystko według najlepszych zasad magicznej Sztuki.

Aha, i edytowałam informacje w pierwszym poście - obecnie czekam na koncepty do końca czwartku 27 czerwca.
Decyduje jakość konceptów, co znaczy że mogę przyjąć dodatkowo zarówno dwa, jeden jak i zero - wtedy rekrutacja będzie wisiała aż się taki/e znajdzie/dą.
 
__________________
~~cial agus neart~~

Ostatnio edytowane przez Selyuna : 19-06-2019 o 20:58.
Selyuna jest offline