Wątek: Gra klasą BN
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2005, 17:02   #38
Karion
 
Reputacja: 1 Karion ma wyłączoną reputację
Ehhh no dobra powiedzmy ze grasz sobie kolesiem który "się wozi" jak arystokrata... Ja będąc MG skonfrontowałbym taką postać z prawdziwym Arystokratą ... bo te klasy nie są opisane ot tak sobie. Co z tego, że masz sobie parę atutów, więcej rozmaitych umiejętności i wyczesane rzuty obronne o ataku nie wspominając, jak ta "słaba" postać jest od ciebie o niebo lepsza w dziedzinie którą reprezentuje (np: fachowiec czy arystokrata). To są postacie, które znają swoje środowisko i fach jak nikt inny. Posiadanie klasy Arystokraty nadaje prestiż i status społeczny... bez niej możesz być sobie jakimś tam dworaczkiem który może i ma sławę i jakieś wpływy, ale nigdy nie zdobędzie ugruntowanej pochodzeniem pozycji społecznej!

Podobnie Fachowiec - to mistrz w swoim fachu, szanowany przedstawiciel Gildii, dumny kupiec, handlarz, rzemieślnik. Być może i nie nawrzuca ci talerzami, ale jest kimś ważnym... teoretycznie gracze właśnie od takich ludzi zdobywają swoje poziomy w umiejętnościach... (pomijając fakt że z każdym poziomem dogrezdują sobie kolejne punkty w rzeczach których nie robią)...

To są bardzo ważne klasy, reprezentują coś sobą i nie można ich zbywać. Jeśli nie gra się w Diablo (bez urazy sam lubię pograć :P) i prowadzi się jako taką fabułę to postać która rozwija kilka poziomów w klasie BN by stać się mistrzem w jakimś rzemiośle bądź urozmaicić swoją postać nie zważając na statystyki (bo to przecież tylko liczby tak na końcu) ma mój szacuneczek!

I jeszcze jedno (jakoś tak się rozpisałem). Skoro twierdzicie, że można osiągnąć identyczne efekty wybierając odpowiednie atuty i skille to powiedzcie mi na co jest taka mnogość profesji? Przecież niektóre są zupełnie "ni z gruszki ni z pietruszki" też mógłbym się upierać że mogę osiągnąć podobne lub wyższe efekty w innych profesjach, ale to przecież nieznaczy że mamy zlikwidować te profesje -one najzwyczajniej w świecie dodają klimatu i smaczku!!
 
__________________
"Nie potrzeba szukać eliksirów nieśmiertelności,
genialni ludzie i tak są nieśmiertelni"
Karion jest offline