Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2019, 11:55   #23
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
4/12





Rafał Szyma i Wojciech Doraczyński - "Nowy Jork"
Gatunek: podręcznik RPG, jeden z dodatków do Neuroshimy 1.5
Ilość str.: ok 122
Pierwsze wydanie: Wydawnictwo Portal


- Zabrałem się za mistrzowanie jednej z sesji jaka zaczyna się w neuroshimowym Nowym Jorku to i odświeżyłem sobie ten podręcznik.

- Co jest w środku? Przede wszystkim Nowy Jork czyli brudne, zadymione, zdewastowane miasto utkane enklawami. Specyfiką odróżniającą od innych współczesnych metropolii jak Detroit czy Miami co też mają swoje podręczniki są 4 kolory. Biały, niebieski, czerwony i czarny. Czyli kolory stref na prezydenckiej mapie wpływów na które można podzielić poszczególne strefy i enklawy w tym gąszczu Ruin.

- Jaki jest ten neuroshimowy Nowy Jork? Spustoszony jak spora ilość miast europejskich po II WŚ. Do tego skażony i skażeniami, i mutkami, i degenratami, i innymi monstrami.

- Mnie kreowany obraz silnie kojarzy się ze stalinizmem i sowietyzacją. Są wszędobylskie szpicle, obozy pracy, wyzysk własnych obywateli i wszędobylska propaganda z niezmienioną władzą u steru partii i państwa. No może bez partii.

- Całe miasto to konglomerat dużych i małych ryb. Opleciony siecią wzajemnych powiązań, konfliktów i interesów. Mniejsze i większe ryby, hierarchie systemu dziobania itd. Więc tylko z daleka jest to jednolity silny monolit pod patronatem wspólnego prezydenta.

- Co prawda osobiście uważam, że ten podręcznik w porównaniu do starszych Detroit czy Miami jest dość cienki. Prawie o połowę cieńszy na ilość stron. Niemniej nadal jest to całkiem przyzwoity i wiele wnosi w porównaniu do wiadomości o tej lokacji z podstawki podręcznika. Pod tym względem dobrze, że wyszedł i udało mi się go kupić, mieć i przeczytać. Zwłaszcza, że to jeden z ostatnich podręczników jakie wyszły do neuro i to całkiem przyzwoity właśnie.


---

Ocena 7-8/10. Całkiem dobra pozycja. Zwłaszcza dla MG co chciałby skroić swoją sesję w Nowym Jorku czy w klimatach ekipy w tym mieście no albo Gracz chciałby mieć postać z tego Pochodzenia. No albo po prostu dla fanów tego systemu co lubią mieć komplet podręczników. Szkoda, że nie zanosi się na kolejne dodatki o lokacjach z tego uniwersum czy jakiekolwiek.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem