Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-07-2019, 18:08   #167
Obca
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację
Kiedy Oswald pracował, a Frost...mu pomagał, było wiadome że nie zabiorą wszystkiego. Prowizowana naprawa pozwoli im zabrać tylko połowę tego co oryginalnie niósł wóz. Morwena zmartwiła się gdyż nie lubiła marnotrawstwa.
Rozpaliła ognisko i wrzuciła do żaru trochę ziemniaków i buraków. Trochę warzyw dało się koniom a resztę dziewczyna wyrzuciła w różnych miejscach w okolicach znalezionego wozu. Być może część z nich, a przynajmniej ziemniaki, się ukorzenią i kiedyś dadzą jakiemuś wędrowcowi zwierzęciu czy po prostu potrzebującemu szanse na zaspokojenie głodu.
- Panowie, - Powiedziała gdy skończyli zakładać nowy dyszel - ...mam dla was pieczone ziemniaki lub buraki jak ktoś woli. - Powiedziała prezentując trzymane przez tkaninę parujące od gorąca bulwy.

Droga na wozie była przyjemna, w prawdzie musieli jechać powoli Morwenie w ogóle to nie przeszkadzało. Obaj wojownicy ustalili co mówić o towarach. Czarodziejka wyraziła powątpiewanie w zatajanie prawdy ale po prostu zgodziła się nic nie mówić i dać tą sprawę załatwić im.

Na miejscu była zaciekawioną nowym miejscem. Na zaciekawienie strażnika Morwena przypatrzyła mu się dokładnie. Była pewna że pierwszy raz go widzi.
- Przykro mi ale jestem pewna że to pierwszy raz jak się spotykamy. - Powiedziała uprzejmie i uśmiechnęła się przyjaźnie do strażnika.- Długo już tak stoicie? Jedliście coś? Zostały nam pieczone ziemniaki i buraki z postoju chętnie się podzielimy. Teraz pewnie są już ledwo ciepłe, ale nadal smaczne.
Dziewczyna po raz kolejny się uśmiechnęła do obu strażników i odwinęła pieczone warzywa z materiału częstując obu mężczyzn.
 

Ostatnio edytowane przez Obca : 04-07-2019 o 18:20.
Obca jest offline