Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2019, 02:50   #25
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
5/12






Marcin Mortka i Marcin Blacha - "Miami"
Gatunek: podręcznik RPG, jeden z dodatków do Neuroshimy 1.5
Ilość str.: ok 196
Pierwsze wydanie: Wydawnictwo Portal, Gliwice



- No i jedna z moich sesji która zaczyna się w Nowym Jorku ale ma się skończyć w Miami zmobilizowała mnie aby znów sięgnąć po odpowiedni dodatek. Więc sięgnąłem i przeczytałem.

- Cóż mogę powiedzieć? Bardzo solidny erpegowy podręcznik, gotowy samograj i porządna książka do czytania. Jeden z tych mocnych podręczników z jakich długo słynęła dla mnie neuroshima i dlaczego zaskarbiła sobie moją uwagę i sympatię. Jest tutaj dokładnie wszystko co trzeba aby rozegrać florydzką sesję. Klimat, pogoda, bagna, utopione w dżungli miasta, parny mrok neodżunglii, rozpad, degeneracja, tropiki. Do tego rozpisane miejscówki, bossowie, zwykłe szaraczki i ciekawsze postacie. Lokale, imprezy, klimat, taniec, muzyka, śpiew, bagno no i tropik. Przede wszystkim parny tropik miasta pochłanianego przez mrok dżungli i bagno pospołu.

- Podręcznik dobry i dla MG co by chciał poprowadzić przygodę w Miami lub na Florydzie (to nie to samo, podręcznik to dość jasno podkreśla) albo dla Gracza co chciałby grać postacią z Florydy/Miami. Ładnie się zgrywa z innym podręcznikiem do neuro czyli "Karaiby" bo te dwie lokacje to w gruncie rzeczy jedność i mają ze sobą więcej wspólnego niż z resztą kontynentu i ZSA. Niemniej nadal są to ze sobą kompatybilne podręczniki.

- Można spokojnie zagrać zarówno w neuroshimowego Indianę Jonesa odkrywające zaginione miasta w parnej dżunglii, wojenną sesję a'la wojnę w Wiernamie, szpiegowsko - detektwyistyczną w wielkim i zarośniętym mieście, pobawić się w piratów z Karaibów i mnóstwo innych scenariuszy. No mówię, gotowy samograj, z miejca można usiąść i grać.



---



Ocena 8-9/10. Bardzo dobry, erpegowy podręcznik. Jest wszystko co potrzeba by po przeczytaniu można było zacząć grę na florydzkich tropikach. Stare, dobre, klasyczne neuro.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem