Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-07-2019, 22:40   #173
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
Stefan wysłuchiwał odpowiedzi Wszechwiecznego z (jak podejrzewał) co raz bardziej otwartymi ustami. Melancholii się spodziewał, ale reszta...
Facet jest stary jak piramidy?! Nic dziwnego, że ześwirował... Ognie na niebie i tonące lądy? Stworzył Yomy i podobne do pani Ireny? O czyim Ojcu gada? Jacy Starsi i czemu zmierzchli skoro nie są słońcem? I jaka Brama?

O Bramie już nie pierwszy raz słyszał. Ale za cholerę nie wiedział o co w tym chodzi. Najwidoczniej metafora nie wiadomo czego, ale co mu z wiedzenia, że coś jest metaforą jak jest Niewiadomoczego.
- "Noż kurwa.... Czy jak ktoś zajmuje się Alchemią, to przestaje mówić zrozumiale? Mózg od tego się psuje, czy jak!?" -pomyślał, gdy próbował przetrawić informacje. Średnio wyszło.
W sumie średnio też mu zależało, żeby zrozumieć Alchemiczny bełkot. Potrzebował albo Przydatnych Informacji, albo uśpienia czujności Starego.

Cóż, można to wykorzystać. Jeśli Wszechwieczny uzna, że rozmawia z głupkiem, to może właśnie uśpić jego czujność? Albo nawet to mu rozplącze język. Ewentualnie da tej kwilącej Szkapie, żeby coś zrobić.

Po chwili się zebrał, by przyznać:
- Panie Wszechwieczny... Z całym szacunkiem, ale wybraliście niewłaściwą osobą do takich opowieści... A uśpiliście tego tu i tamtego? - wskazał palcem kolejno na Edwarda i Mustanga- Ja nie jestem Alchemikiem i nic z tego nie rozumiem po za faktem, że jesteście naprawdę wiekowi, skoro żyliście za budowy piramid. I że dłuższy czas żyliście w odosobnieniu. To musiało być dla was bardzo przykre doświadczenie. Bardzo!
Ale reszty nie rozumiem… Bo nikt mi nie tłumaczy Alchemii, bo na pewno nie zrozumiem. Albo o dziwo liczą, że dawno zrozumiałem. Jacy Starsi i czemu zmierzchli skoro nie są słońcem? Czyj Ojciec? To jakaś ksywa? Co to ma do nas?
I jaka Brama? Jeden ko… facet mówił, że wzrok tego tutaj tam jest…
- wskazał na Mustanga- Jak wzrok może być za drzwiami?
Naszło go by zaryzykować tę kwestię. A nóż dla demonstracji Stary odda wzrok Szkapy? Bo uzna, że Stefan jest tak głupi, że nie zrozumie inaczej niż obrazowo?
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh

Ostatnio edytowane przez Guren : 14-07-2019 o 22:44.
Guren jest offline