Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-07-2007, 21:51   #89
Silwilin
 
Reputacja: 1 Silwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znany
- Ja się na ziołach nie znam. Nie wydaje mi się żebym się wam do czegoś przydał. Jeśli potrzebujecie pożyczyć pieniędzy to służę. - odebrał Bartkowi sakiewkę z pieniędzmi, którą ten miał na bieżące wydatki i podał Mythirowi. Poważniejsze sumy trzymał i tak u siebie - Na pewno zjawię się tu wieczorem. Nie muszę się przygotowywać do występu na arenie. A wiedza na temat chorób i antidotów może nam być niezbędna, z tego co już zdążyłem usłyszeć. Myślę, że na razie pójdę odpocząć do karczmy.
Po tych słowach skłonił się uprzejmie w stronę towarzyszy i opuścił dom alchemika. ~~Nie dziwne, że nikt nie zna jego imienia - pomyślał o ekscentrycznym gospodarzu - tak pokierował rozmową, że nawet nie pomyśleliśmy o spytaniu o jego imię.~~ Przeszedł się jeszcze wraz z giermkiem bogatszą dzielnicą starając się nauczyć rozkładu miasta. Następnie udali się do karczmy. Tam zjedli posiłek i Mark sam zapłacił za pobyt. Do następnego rana. Liczył, że dalej Thorfin weźmie na siebie ugoszczenie ich. Okazał się już wystarczająco nieuprzejmy zamykając im przed nosem wrota zamku. Karczmarz, oczywiście starał się wyciągnąć tyle pieniędzy ile dałby radę. Nie żeby Mark nie mógł sobie pozwolić na przepłacenie, nawet dużo, ale dla zasady był twardy i zapłacił, tylko tyle, żeby karczmarz nie czuł się obrabowany. Wieczorem udał się ponownie do alchemika, tym razem zostawiając Bartka w karczmie. Nie brał też zbroi - przecież zamierzał spędzić noc na wysiłku intelektualnym - a jedynie miecz, na wszelki wypadek. Poza tym co chciał mu przekazać alchemik, planował dowiedzieć się czegoś o tych nieumarłych. Jeśli nie można ich pokonać, to może są jakieś inne sposoby na przejście obok nich.
 
Silwilin jest offline