Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2019, 01:12   #41
Mekow
 
Mekow's Avatar
 
Reputacja: 1 Mekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputację
- Jesteśmy w domu Stwórcy, to najlepsza kryjówka. Tu nikt nikomu krzywdy nie zrobi - Marysia odpowiedziała bratu.
I w tym właśnie momencie, oboje dostrzegli jak Vaida okłada pięściami Heńka... Patryk spojrzał tylko wymownie na siostrę.
Drzwi kaplicy zrobione były z solidnego materiału, ale nie dźwiękoszczelnego. Dało się więc usłyszeć, że zbrojni rycerze nie są zbójami, czy chorągwią z armii wroga plądrującą co się da. Z tego co się udało usłyszeć, byli to innego rodzaju najeźdźcy - lordowscy.
- W razie czego, schowaj się za mną - powiedział Patryk.
- To Ty schowaj się za mną, co by cię na wojnę nie zabrali - odparła Marysia od razu argumentując swój punkt widzenia. - Czemu ja miałabym się kryć? - spytała.
- Co by cię rycerz jakiś nie zbałamucił - rzucił chłopiec.
- Bzdury gadasz. Zresztą nadal jesteś niższy ode mnie, więc tylko 'ty za mną' ma sens - powiedziała, odnosząc się przy tym do obowiązującej umowy.
Gdy wiadomo było, że Marysia i Patryk mieli zostać sami, ustalono że to z nich które jest wyższe i silniejsze, to ma decydujący głos. W ten sposób starsza z ocalałego rodzeństwa, miała opiekować się młodszym, dopóki ten nie będzie gotów.

Na zewnątrz coś się działo, gdyż ludzie licznie gromadzili się przy drzwiach. Im samym tak spieszno nie było.
- A podejdź no do okna - powiedziała Marysia ruszając do przodu.
- A na co mnie to? - spytał Patryk, ustępując jednak z miejsca, gdy siostra pociągnęła go za rękę.
- Podejdź, jak i ja podchodzę - odparła dziewczyna. - Zobaczymy co się dzieje - rzekła.
Msza i tak już została przerwana. Ciekawość wzięła górę i trzeba było zobaczyć na własne oczy, to co się działo na zewnątrz.
Podczas gdy inni gromadzili się przy drzwiach, Marysia i Patryk szybko podeszli do okna.
 

Ostatnio edytowane przez Mekow : 11-08-2019 o 01:15.
Mekow jest offline