Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2019, 23:36   #70
hen_cerbin
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał PeeWee Zobacz post
Z jednej strony wcześniej o kapitanie nie było mowy.
Pierwszy post rekrutacji. (Ich oczami II - Oblężenie) Pozycja 4 w akapicie "Wakaty".

Cytat:
Napisał PeeWee Zobacz post
I wszystko fajnie tylko tutaj wchodzimy w detale. Co możemy przy światotworzeniu, jak daleko się możemy posunąć? Który opis ma większą moc sprawczą. Jeżeli np. ja napiszę, że barykaduje ratusz, a inny gracz, że wchodzi tajnym przejście, to obie deklaracje mają tę samą wartość i stają się faktem? Czy może ty jako MG decydujesz?
Tam gdzie nie ma nieuniknionej sprzeczności - obie mają moc sprawczą. Np. "stawiam strażnika przy drzwiach" i "wchodzę tajnym wejściem" nie są sprzeczne i obie mają moc. Chyba żeby wcześniej w sesji było wyraźnie napisane, że nie ma tajnych przejść - wtedy tylko pierwsza ją by miała. Albo gdyby było napisane, że strażnicy stoją na murach - wtedy tylko druga.
"Biję strażnika w łeb" i "przeszkadzam w biciu tego strażnika w łeb" - są sprzeczne i wtedy zadecydują kości.

Cytat:
EDIT:
Aha i jeszcze jedno. Czy to, co piszesz w komentarzach przenosi się na sesję. W twoim poście nie ma nic o tym, że poszukiwacze przygód są już w ratuszu i czekają na widzenie, a teraz okazuje się, że jednak są.
Wydaje mi się że jest.
Cytat:
Napisał hen_cerbin Zobacz post
Wpuszczona została za to grupa zbrojnych, ponieważ był w niej szlachcic. Strażnik właśnie poinformował Radę, że ów Szlachcic i jego grupa domagają się natychmiastowego posłuchania. Mają glejt.
Gdzie mogą czekać na natychmiastowe posłuchanie u Rady jak nie w Ratuszu? Rozumiem, że nie było to jasne, przepraszam jeśli sprawiło to kłopot.
Szlachcic ma też spore prawa i próba niewpuszczenia go do Ratusza podpadałaby pod bunt, a ten jest karany gardłem.
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin
hen_cerbin jest offline