Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-08-2019, 20:19   #69
Dhratlach
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Horst wyszedł z świątyni w ponurym nastroju. Normalnie udzieliłby się w tłumie za drzwiami, ale... zbyt dobrze wiedział, że nie było czasu. Włodarzyk będzie wściekły jak byk i prędzej czy później zawita u progu jego domostwa...

Skinął Jeremiemu i szli w dół zbocza. Był w trzech światach w tym momencie. Ze szwagrem, w Lesie Mgieł i w nadchodzącej burzy w formie szlachciura. To nie były łagodne, ani przyjemne myśli.

- Wiem Jeremi. Na szczęście mój dziad, Heinwald, kiedy jeszcze żył zakazał nam brać cokolwiek z dworku, a nawet do niego się zbliżać. Podobną, ale radę, przekazał naszym braciom i siostrom w wierze... co poczynili ich sumienie. Wiesz, że my z Arniką żyjemy jak wszyscy tutaj. Zawsze byłem wiary, że świecidełka, zbytki luksusu i inne oznaki statusu deprawują człowieka i odrywają go od rzeczywistości. Jedyną widoczną oznaką naszego domniemanego bogactwa jest karczma. Wiele trudu w jej rozwój i udogodnienia włożyliśmy właśnie na ten dzień. By udobruchać nowego "pana" i miejsce do życia mu zapewnić, bo kwestią czasu jest tylko jak i nami się zainteresuje. Choć wolałbym, by jego spojrzenie i myśl nas ominęła.


Prychnął w irytacji słysząc swoje słowa.
- Wszak to dobro "włodarza" jest. Jeszcze się go udobrucha, choć wycinka Lasu... obydwoje wiemy, że nawet Krwawe Dary tu nie pomogą, lecz o tym jeszcze będziemy radzić. Poświęćmy tą chwilę na myśli i pośpieszmy się. Arnika musi wiedzieć co "Lord" oznajmił nim podejmiemy decyzję. Przyjdź proszę o zmierzchu do chaty Józefa. Naradzimy się, a jak los przy sprzyja i "wielebnego" wybadamy.
 
__________________
Rozmowy przy kawie są mhroczne... dlatego niektórzy rozjaśniają je mlekiem!

Ostatnio edytowane przez Dhratlach : 07-09-2019 o 07:56. Powód: redagowanie
Dhratlach jest offline